Live stávkovanie – stávkovanie naživo

Dnešné stávkové kancelárie ponúkajú aj možnosť „stávkovanie naživo“ alebo aj „live stávkovanie“, teda stávkovanie počas prebiehajúceho zápasu. Stávkové kancelárie upravujú ponúkané kurzy podľa vývoja zápasu a vy sa tak môžete v priebehu zápasu rozhodnúť, na koho si staviť.

Live stávky sa tak stali veľmi často využívanou a populárnou formou stávkovania na celom svete. Stávky naživo dávajú stávkujúcim lepšiu kontrolu nad stávkami, no vyžadujú tiež rýchle a správne rozhodovanie. Určite neodporúčame vsádzať naživo tipujúcim, ktorí s tipovaním len začínajú.

Skvelou vecou na live stávkovaní je to, že môžete svoje tipy prispôsobiť vzhľadom k aktuálnemu skóre a samotnému vývoju zápasu. Povedzme napríklad, že chcete staviť na futbalový zápas medzi Manchestrom United a Slovanom Bratislava. United je veľkým favoritom a aj podľa vás pravdepodobne zvíťazí. Tomu zodpovedá aj nízky kurz. Čo sa však stane, ak outsider v úvode zápasu nečakane strelia rýchly gól?

Pretože United ako veľký favorit prehráva, kurz naň tak logicky o trochu vzrástol. Vy však stále veríte, že je v ich silách zápas otočiť a tak vsadíte na United, tentoraz už s ale vyšším kurzom ako na začiatku stretnutia. Nie vždy sa všetko vyvíja podľa vašich predstáv a mnohokrát až samotný priebeh zápasu ukáže, kto má aké šance na úspech. Tiež je dôležité zostať disciplinovaní a zbytočne nepodliehať emóciám.

Medzi populárne live stávky na Bet365 a William Hill patria stávky uzavreté pred koncom zápasu, keď favorizované mužstvo remizuje príp. prehráva. Pri takých stavoch môžete stávkovať za veľmi výhodný kurz či ešte padne gól alebo staviť na favorita. V priebehu dôležitých situácií však (napr. pokutový kop, červená karta) nie je možné podať live stávku (kurzy musí bookmaker najprv upraviť).