ME vo futbale 2016, Wales – Slovensko, 11. júna

ME vo futbale 2016, skupina B, Wales – Slovensko, 11. júna od 18 hodiny SELČ.
Tip: Výhra Slovenska. ( kurz 2,12 – Bet 365 )


Najväčší futbalový sviatok Európy sa pomaly približuje, štartovať na ňom bude spolu dvadsaťštyri mužstiev – a nechýba tu samozrejme ani výber Českej a Slovenské republiky. Kým Česi si na svoj úvodný štart ešte nejakú dobu počkajú, naši reprezentanti sa dočkajú už druhý deň po oficiálnom otvorení turnaja. Súperom im bude nevyspytateľný tím Walesu, v skupine ich ďalej čaká ešte Anglicko a Rusko.


Slováci od októbra neprehrali, Walese sa nepodarila príprava


Kým slovenský tím neprehral tento rok ešte ani raz z celkom piati prípravných zápasov a naposledy získal skalp Německa, Walese sa zase toľko nedarilo. Na jeho obranu však možno povedať, že privítal vždy pomerne silného súpera, napríklad si zahral s Holandskom a Švédskom. Napriek tomu by mal v dueli s kompaktnými Slovákmi, ktorí sa prišli napriek silnej skupine pobiť o postup, ťahať za kratší koniec povrazu.


Vzájomné zápasy týchto súperov pozná histórie svetového futbalu hneď dva, výsledok bol vždy trochu odlišný. V kvalifikácii na EURO 2008 najprv zdolali naši hráči Wales v pomere 5:1, doma ale podľahli rozdielom troch gólov 2:5. Neznamená to však, že uvidíte takto ofenzívny futbal aj v nadchádzajúcom zápase skupiny B, tam totiž môže rozhodnúť každá úspešná akcia.


Slovenskú sa bude musieť dariť eliminovať hviezdne hráča Walesu, výkladnou skriňou ostrovného celku je hlavne záložný rad. Spomeňme napríklad mená ako Joe Allen, Gareth Bale či Aaron Ramsey. V obrane potom bude nastupovať ďalší waleský klenot, Ben Davies. Našimi hviezdami potom sú Marek Hamšík, Miroslav Stoch či Vladimír Weiss.

Sila zálohy oboch mužstiev je naozaj výborná, slabina by mohla byť zhodne v horšej kvalite brankára. Pokiaľ chceme myslieť na Unibet úspech na európskom šampionáte, jednoducho musíme zvíťaziť – a potom čakať, ako dopadnú zápasy s Angličanmi a Rusmi, kde sme papierovými outsidermi. Ale spomeňme na svetový šampionát pred šiestimi rokmi, v akej pozícii vtedy bolo Taliansko ...