MFK Ružomberok – FC Zlaté Moravce

V 9. kole Fortuna ligy sa stretnú MFK Ružomberok a ViOn Zlaté Moravce. Liptáci v minulom kole vyhrali prvý krát v aktuálnej sezóne, ked domácich Podbrezová zdolali 1: 0.
Ružomberok prvýkrát v sezóne vyhral v poslednom kole v Podbrezovej 1: 0. Bola to premiéra trénera Laca Pecka ai Dušana Tittela Ako športového manažéra. “V druhom Polčas sme uhrali Víťazstvo bojovnosti a šikovnosť, pretoze v tom čase bol súper už na ihrisku lepšie,” Povedala Bet365 stredopoliar Ružomberka Štefan Zošák. “Nám sa nedarilo podrží Lopta a Mali sme ľan náznaky brejkové. Ale to je už nepodstatné, Veľmi sa radujeme z Troch bodov.” V zápase sa zranil Tomáš Mikinič, ktory do Podbrezovej Prišiel z Trnavy. “Predkopol som si Lopta a So súperom sme sa obidvaja zrazili v šmýkačka. Trafil mi koleno,” vysvetlil. “Hral sa tvrdý zápas, ja sám som dostal žltú kartu už v jedenástej minúte.”
“Víťazstvo ma teší, ale v plnej Mier patrí chlapcom, Ktory si ho vybojovali na ihrisku. Je to este Výsledok práce trénera Ivana Gileáda,” pridal hodnotenie tréner Pecko. “O tri body sme museli tuho bojovať až do samého konca. AK niekto robí pri Bet365 futbale celý život, ide tam, kde ho chcu a kde dostane ponuku. V Ružomberku sa roky hrá dobrý futbal a ja dúfam, že sa mozem hrat este lepšie, “Povedala na margo ponuky, Ktory mu Liptáci dali.
Zlaté Moravce vyhrali doma s Dunajskou Stredou. Ai ked tréner hosťuje by bol považoval za spravodlivejšiu remízu, konštatoval snahu svojich ložísk zverencov o lepší Výsledok. Jeho náprotivok Libor Fašiang deklaroval úmysel nadviazať na Predošlé výkony. “Strelila sme dva góly, kým súper iba jeden. Preto Víťazstvo považujte za spravodlivej,” Povedala a priznal, že jeho Bet365 tým mal Tentoraz aj viac šťastia.
Ružomberok a Moravca sa v minulej sezóne rozišli remízou 1: 1 v Moravciach. Doma vyhral Ružomberok 3: 0, v Moravciach si výhru zopakoval, Tentoraz v pomere 2: 0.