Oslabené PSG vybojovalo na Stamford Bridge postup

Dva rohy, dva góly. Futbalisti Chelsea doma dvakrát viedli, napriek tomu proti PSG, ktoré hralo od 32. minúty v desiatich, nedokázali zvíťaziť a po remíze 2: 2 v Lige majstrov končí. Na gól Cahilla dokázal čoskoro reagovať David Luiz a hosťom sa podarilo odpovedať tiež na hazardovať trefu z pokutového kopu. Hrdinom Parížanov sa stal symbolicky kapitán Thiago Silva.

Stretnutie začalo pomerne svižne a v úvodnej pětiminutovce bolo k videniu niekoľko zaujímavých náznakov šancí. Najprv po peknej kombinácii vysunul Veratti Cavaniho, u ktorého bol našťastie pre bet365 domáci včas John Terry a zabránil Uruguajci v zakončení. Na opačnej strane sa blysol svojou typickou akciou Eden Hazard, ktorého center odpratal tesne cez Costom Thiago Silva.

V podobnom duchu prebiehal aj zvyšok prvého dejstva. Diváci na Stamford Bridge sa určite nenudili, avšak stopercentnú šance neprichádzali. Dôležitý moment prišiel v 32. minúte. Dovtedy neviditeľný Zlatan Ibrahimović išiel do súboja s Oscarom sklzom a hoci ešte stihol stiahnuť nohy a brazílskeho špílmachra trafil len minimálne, holandský arbiter Kuipers najväčšie útočné eso PSG bez váhania vylúčil.

Táto udalosť priviedla hráčov i divákov do varu ak videniu bolo niekoľko tvrdších zákrokov vrátane pár poťahovačiek. K upokojeniu tohto Unibet diania nepomohla ani situácia zo 43. minúty – Diego Costa sa neuveriteľným spôsobom prekľučkoval až do šestnástky, kde ho poslal k zemi Cavani. Hlavný rozhodca tentokrát pomohol Pařížanům a jeho píšťalka zostala nemá. Medzitým si na druhom konci ihriska pripísal veľmi dôležitý zákrok John Terry, keď tesne pred Cavani v páde odhlavičkoval nebezpečný center Maxwella.

José Mourinho urobil o prestávke možno trochu prekvapivo jednu zmenu. Oscar, ktorému sa dnes príliš nedarilo, a navyše sa niekoľkokrát pohyboval na hrane druhej žltej karty, prepustil miesto svojmu krajanovi Willian.

Keď už sa zdalo, že sa Chelsea stále viac dostáva do hry a vytvára si tlak, obrovskú šancu si vytvorili hostia. Verratti perfektne vyviezol loptu z hĺbky poľa, prihral motto, ten vykúzlil skvelú Bet365 kolmicu na Cavaniho, ktorý sa rútil sám na Courtois, ľahko si ho položil, avšak z uhla už dokázal trafiť len tyč domácej svätyne.

Blues vylúčenie Ibrahimovič vskutku skôr uškodilo. Blancovej ekipa dokázala zaútočiť vo veľkom počte hráčov a v 70. minúte si prvú vážnejšiu zákrok pripísal Courtois, ktorý zlikvidoval krížnou strelu Pastoreho. Podráždenosť takmer všetkých hráčov na trávniku onedlho demonštroval Costa, potom čo zozadu zajazdil kapitána PSG Silvu, Björn Kuipers sa však teraz rozhodol udeliť iba žltú kartu.

Pasívne hrajúce Chelsea desať minút pred koncom po dlhej dobe predviedla kloudnou akcii – Willian vyzval peknou kolmicou na skórovanie Ramiresa, ktorého ranu Sirigu reflexívne vyrazil. Z následného rohu sa lopta po niekoľkých súbojoch odrazil až ku Cahillovi a anglický stopér z halfvoleje div že nepretrhlo sieť – 1: 0.

Zverenci Josého Mourinha sa ale z vedenia príliš dlho neradovali. Na center striedajúceho Lavezziho od rohovej zástavky si naskočil David Luiz, niekdajší hráč londýnskeho klubu hlavou prekonal Courtois a poslal zápas do predĺženia. Do toho portugalský stratég na lavičke Chelsea už nepostavil stredopoliara Ramiresa a nahradil ho Didier Drogba, ktorý tak mal podporiť na hrote Diega Costu.

V 6. minúte predĺženia zahral pri súboji so Zoumou evidentne rukou Thiago Silva, čo hlavný arbiter postrehol a ukázal na penaltový bodka. Nariadený pokutový kop s prehľadom sebe vlastným premenil Eden Hazard a vrátil Blues tesný náskok. Vyrovnať sa pokúšal znova David Luiz, jeho priamy kop z nejakých 35 metrov musel vytiahnuť nad brvno pozorný Courtois.

Belgický gólman v bráne Chelsea čaroval aj naďalej, keď fantasticky zlikvidoval hlavičku Thiaga Silvu. Kapitán PSG sa však presadil hneď z nasledujúceho rohu a nechal tak zabudnúť na svoj penaltový incident. Courtois tentokrát plachtil vzduchom márne a domáce priaznivci vedeli, že je zle – do konca stretnutia totiž zostávalo asi len päť minút.

Záver zvládli hostia takticky výborne, Blues sa k žiadnemu náporu nedostali a ako jedni z favoritov na celkový triumf končí hneď v osemfinále. Naopak hráčom Paris St. Germain sa podarila odveta za minuloročné štvrťfinále a zaslúžene sa môžu tešiť na ďalšie boje v najprestížnejšej európskej súťaži.