PAOK Solún – EA Guingamp

Do jarných bojov Európskej ligy doprovodný vedúci Fiorentinu buď PAOK Solún, alebo Guingamp. Sú to domáci, kto bude musieť útočiť a svojho súpera pred vlastnými fanúšikmi nutne poraziť. Hosťujúci celok totiž v prvom zápolení zvíťazil a v prípade remízy by za zhodného počtu bodov postupoval vďaka tejto skutočnosti práve on.

Grécky klub bude ostatne ako vo všetkých stretnutiach Európskej ligy spoliehať hlavne na útočníka Stefanos Athanasiadis. Najlepší strelec tímu spolu s ďalšími siedmimi hráčmi dokázal v základných skupinách nasádzať už päť gólov. A práve jeho podiel na celkovo dvoch víťazstvách a jednej remízy je markantný.

Hneď dvakrát to bol totiž práve on, kto zničil Dinamo Minsk. Jeho dva góly v minulom zápolení v Bielorusku boli pritom veľmi dôležité. PAOK sa v stretnutí s najslabším účastníkom dosť trápil, až práve udrel Athanasiadis. Aj vďaka nemu môžu zverenci Angelosa Anastasiadis ďalej bojovať o pokračovanie v európskych pohároch.

Domácim však generálka na tento kľúčový duel sezóny nevyšla podľa prestav, na pôde Xanthi padli 2: 4. Aj tak ale naďalej vládnu gréckej lige so štvorbodovým náskokom. Jednu bránku mimochodom zariadil aj Athanasiadis. “Čaká nás vlastnú finále. Aj keď takto pristupujeme vlastne ku každému zápasu, hráme je ako finále,” hovoril.

S Guingamp má PAOK v súčasnej chvíli rovnaký počet bodov, a pretože vo Francúzsku sa mu zápas nepodarilo, velí mu teraz povinnosť získať všetky body. “Pre tých, ktorí v klube vyrastali rovnako ako ja, musia dokázať, že sú hodní dôvery fanúšikov. My sme mali šťastie, že nám dali šancu v áčku. Zodpovednosť je veľká,” dodával Anastasiadis.

Kouč Anastasiadis nebude mať k dispozícii zraneného Deligiannidise a Katsikas, neistý je štart u Skondrase. To hostia majú o poznanie väčšie starosti s absenciami. Fit totiž nie je hneď pätica hráčov, a to v zložení Kerbrat, Lemaitre, Marveaux, Samassa a Schwartz. EAG aj napriek tomu nemá dôvod si v Solúne v nevětřit.

Ešte pred niekoľkými týždňami sa ocital na dne tabuľky Ligue 1, avšak dve víťazstvá v rade ho hneď posunuli zo zostupového pásma. Zvládol súboj s Lens aj ten víkendový v Remeši, kde ubojoval výhru 3: 2. V Grécku by sa nemal sústrediť len na bránenie, to sa mu totiž nevypláca. Veď v lige má vôbec najhoršie obranu.

Hosťujúci kapitán Lionel Mathis vie, že k úspechu povedie veľa tŕnistá cesta. “Máme výhodu, že nám stačí remíza,” uviedol. “Lenže skutočnosť, že hráme vonku, boj len zintenzívni. Samozrejme že je lepšie sa pripravovať na zápas v európskych pohároch, keď vyhráte v lige, čo je náš prípad. Lenže teraz nás čaká úplne iná súťaž.”