Real Sociedad – Real Madrid, 30. dubna 2016

Real Sociedad vs. Real Madrid, 30. apríla 2016 od 16:00 CET, 36. kolo Primera División

Tip: Výhra Realu Madrid  

Real Madrid má stále šancu na titul, tri kolá pred koncom ligového ročníka stráca na aktuálne vedúceho katalánskeho rivala FC Barcelona jediný bod. Biely balet sa neuspokojí s nejakým druhým alebo tretím miestom, Cristiana Ronalda a spol. zaujíma jedine titul. Stačí len stopercentne zvládnuť posledné tri zápasy – Real Sociedad, Valencia a Deportivo La Coruňa – a čakať na výsledky Barcelony či Atlética Madrid, aktuálne prvého a druhého tímu ligovej tabuľky.

V tomto zápase je samozrejme favorit jasný a Real Madrid dá do zápasu nepochybne úplne všetko. Tri body sú nutnosťou, madridský veľkoklub naposledy stratil v lige body vo februári v mestskom derby s Atlético, 104 gólov nastrieľaných počas 35 stretnutí dáva tušiť, že prípadné víťazstvo by určite nemuselo byť “len” to najtesnejší možné.

Domácim prakticky o nič nejde

Realu Sociedad navyše vlastne skoro o nič nejde. Záchrana je istá, poháre zase príliš ďaleko. Pokojné jedenáste miesto, pekne uprostred tabuľky, hlavné je skôr to, aby zostal tím plus mínus pohromade pre ďalšiu sezónu. Najlepší kanonier Imanol Agirretxe je navyše až do konca sezóny mimo pre zranenie, druhý najlepší strelec tímu Jonathas si v ligovom ročníku pripísal “len” sedem zásahov. A v neposlednom rade, posledných päť vzájomných zápasov týchto klubov skončilo až na jednu výnimku vždy výhrou Bieleho baletu. V decembri sa pri výhre 3: 1 dvakrát presadil Cristiano Ronaldo, v januári minulého roka potom bol výsledok hneď 4: 1 pre madridské farby.

Je pravdou, že historicky vzaté môže byť Real Sociedad pre úradujúci ligovej vicemajstrov nepríjemný súper, tentoraz ale nie je dôvod uvažovať o niečom inom, než o trojbodovom zisku Realu Madrid. Barcelona má pred sebou relatívne ľahké súpera – Espanyol, Granadu a Real Betis – ale nič sa nemá vzdávať vopred! A v neposlednom rade, Real Sociedad z posledných piatich zápasov získal len šesť bodov. Naposledy zvíťazil deviateho apríla, však v zápase s Barcelonou je to naozaj na pochvalu a diplom. Napriek tomu by však nemal ani v najmenšom stačiť na kúzelníkmi v drese madridského veľkoklubu.
Nas tip: 2 , kurz – 1,58