Review LM: Benfica-Dortmund

Okrem Bayernu je ďalším postupujúcim celkom z Nemecka Dortmund. Ten však musel odohrať oveľa náročnejšie dvojutkání s Benfica Lisabon, než nemecký majster.

Prvá zápasov týchto celkov prinieslo veľmi zaujímavé predstavenie. Hoci bol hosťujúci Dortmund jednoznačne lepším celkom, konečné držanie lopty mal cez 60 percent, zápas vyhrať nedokázal. Benfica predviedla v domácom zápase perfektne organizovanú obranu a nedovolila svojmu súperovi streliť ani jeden gól. Naopak, domáci úvodný duel vyhrali vďaka gólu Mitroglou, ktorý tesne po zmene strán strelil jediný gól úvodného stretnutia. Hosťujúci Dortmund mal potom obrovskú príležitosť v podobe penalty, ktorú však zahodil kanonier Aubameyang. Bolo to vyvrcholenie snahy hosťujúceho celku o strelenie gólu, pretože ich hra bola po celý čas zápase na rozhodne vyššej úrovni ako tá Benfica. Ku gólu to však neviedlo a prvý duel teda skončil výsledkom 1: 0 pre portugalský celok.

Odveta sa niesla v podobnom duchu ako prvý duel. S tým rozdielom, že na domácom ihrisku už Dortmund svoje šance dokázal premieňať. Hneď tú prvú, vo štvrtej minúte, zužitkoval Aubemeyang a vyrovnal tak celkový stav dvojutkání na 1: 1. Dortmund však naďalej útočil a aj keď sa mu do konca prvého polčasu už bránku streliť nepodarilo, bol jednoznačne lepším celkom. O postupujúcom nakoniec rozhodla kritická dvouminutovka, keď v 59. minúte a potom v 61. minúte sa trafili Pulisic a druhýkrát Aubameyang. V tej chvíli mal Dortmund opraty zápasu pevne v rukách a bolo jasné, kto postúpi. Aubameyang navyše v závere zápasu pridal tretí gól a pripísal si tak hetrik.

Dortmund v tomto dvojutkání rozhodne ukázal kvalitu aj trpezlivosť, keď v prvom zápase spálil niekoľko šancí, nevzdal sa a v druhom stretnutí rozhodol o svojom postupe. Skvele sa predstavil naviac tiež kanonier Aubameyang, ktorý dal v odvete hetrik. Dortmund má tento rok skutočne veľmi kvalitný káder a môže v Lige majstrov smerovať naozaj vysoko.