Review LM: PSG-Barcelona

Pravdepodobne najzaujímavejším dvojutkáním bolo stretnutie medzi PSG a Barcelonou. Po prvom zápase sa totiž zdalo, že o postupujúcim je rozhodnuté, v tom druhom zase zase karty úplne otočili a postúpil druhý celok.

Prvý duel v parížskom Parku princov sa niesol jasne v znamení domáceho celku. Ten hostí z Barcelony zaskočil ofenzívnu a odvážnu hrou a veľmi rýchlo sa ujal vedenia. Už v 18.minutě Di Maria rozvlnil sieť prvýkrát. Hoci mala Barcelona loptu na kopačkách častejšie, nedokázala si vytvoriť nejakú väčšiu šancu a tak sa tesne pred polčasovú prestávkou mohli domáci radovať druhýkrát. Tentoraz prekonal brankára hosťujúceho celku Draxler. PSG však s rovnako taktikou, s akou vstúpilo do zápasu, pokračovalo aj po prestávke. Nekonalo sa teda nejaké stráženie výsledku a bránenie. To sa vyplatilo, Di Maria desať minút po prestávke streliť tretí gól svojho celku a s míľnikmi, nádejami Barcelony to už vyzeralo veľmi zle. Posledné klinček navyše pridal v 72.minutě Cavani, v domácej súťaži najlepší strelec PSG, a konečný výsledok 4: 0 znamenal, že ak by Barcelona dokázala tento nepriaznivý výsledok otočiť, bola by prvým celkom v histórii Ligy majstrov, ktoré by sa to podarilo.

A presne to sa aj stalo. Barcelona vyrukovala v domácej odvete na PSG s totálne ofenzívnym poňatím hry, ktorý slávil úspech už po troch minútach, keď sa trafil Suárez. Tesne pred prestávkou si domáce navyše dali vlastný gól a do šatní sa tak išlo za stavu 2: 0 pre domácich. Tým v tejto chvíli teda chýbali dva góly k tomu, aby doviedli zápas aspoň do predĺženia. Rovnako ako domáce vletelo do zápasu, vletelo aj do druhého polčasu a po prvej kontroverzný penalte v zápase dával Messi už na 3: 0. Potom však z rýchleho protiútoku skórovali hostia a mali opäť postup na dosah, keďže v tejto situácii by Barcelona musela dať tri góly, aby postúpila. To sa jej však podarilo v posledných desiatich minútach. Najprv Neymar parádnym priamym kopom dal na 4: 1 a potom si jeho kolega z útoku Suarez došiel pre penaltu. Z opakovaných záberov bolo zrejmé, že sa o penaltový zákrok nešlo. Práve tento moment spôsobil veľké emócie a bol preberaný ešte dlho po zápase. Neymar z následnej penalty zvýšil vedenie a v poslednej minúte nastavenia dokonal zázrak Roberto, ktorý teda stanovil konečný výsledok na 6: 1 a teda postup Barcelony.

Jeden z najväčším favoritov súťaže sa teda vyhrabal z kritickej situácie a dokázal postúpiť. Postup bude samozrejme ešte dlho ležať v žalúdku fanúšikom a hráčom PSG, pretože výkon rozhodcu na štadióne Barcelony rozhodne nebol nestranný.