Ružomberok začal trénovať ai so Saparom

Ružomberok začal v stredu zimnú prípravu s 25 hráčmi, Medzi ktorými bol ai reprezentačný stredopoliar Marek Sapara, ktory po zranení kolena zatím trénuje na Liptove. Zverenci Jozefa Vukusic maju stále vysoké ambíciám, chcu udrží tým pokope a v jarnej časti zabojovať o čo najlepsie umiestnenie.
Ružomberok sa v stredu na prvo tohtoročnom zraz Stretol bez výraznejších zmien. V kabíne chybalo brankár Tomáš Lešňovský (Ukončenie spolupráce) a dvojica Michal Janec – Adi Mehremić, ktorej skončilo hosťovaním. Novú tvárou bol naopak ľan Július Szöke, ktory Prišiel na hosťovaním z Podbrezovej.Mužstvo sa zatím drží pokope, v tíme stále zotrvali ai chlapci hráči Ako Miloš Lačný, Tawamba Kana či Tomáš Ďubek. Avšak nájmy v pripade prvého menovaného sa vyskytujú špekuláciám o jeho odchode a sám Lačný nevylúčil odchod z Liptova. „Čo bude Ďalej sa ukáže v Najbližšie dňoch. Je pred nami celý január, ak sa Niečo zmení, tak sa to Verejnosť určite dozvieme . Nateraz nechcem nič konkretizovať, všetko je zatím Otvorené. „
V poslednej dobe sa však najviac diskutuje o Buducnost Marek Sapara, ktory po dlhodobom zranení odštartoval prípravu s tymto mužstvom.Skúsený stredopoliar však stále skus najst zahraničný angažmán, ktory je pre neho prioritným. „Mojou prioritou je pôsobenie v zahraničí. AK by som Zostal na slovenskom, určite by som hral v Ružomberku,“ uviedol 31-ročný tvorcov hry.
Liptáci maju počas prípravy naplánovaných 12 zápasovú. Paradoxne bude Ruža čeliť najme zahraničným súperom Ako Partizan Belehrad, Sparta Praha či Hoverla Užhorod.Tento tým po dlhšej dobe absolvuje ai zahraničné sústredenie v Turecku, kde mužstvo vycestuje začiatkom februára a pobudne tam vyše tyzdna. „Som rád, že tým absolvuje sústredenie v Turecku, nebolo to v Ružomberku zvykom. Čakajte nás kvalitné zápasovej previerky,“ vyhlásil hlavný tréner Jozef Vukusic, ktory sa vyjadril ai k otázne posielať ani ambícií.
„Naša Ciele zostávajú vysoké. pokial ide o doplnenie káder, potrebovali by sme Získať brankára a ľavého obrancu. Bol by som najradšej, ak by jesenný kader Zostal pokope, ale k nejakým pohybom v mužstve určite dôjdu , „ dodal skúsený kormidelník, ktoreho prácu si na Liptove futbalová záujem verejnosti váži.