Spálňa má byť sexy!

To je jedna z jej hlavných úloh. Veď v nudné spálni sa človeku nedá ani poriadne spať, a nie sa ešte milovať. Nebuďte pasívny, ale prebuďte vášeň v sebe aj v tejto miestnosti a uvidíte, že sa tiež kvalita vášho života aspoň trochu zmení k lepšiemu. Nech spálne dýcha romantikou a sexom.
Len nie fádne steny!
Zbavte sa definitívne svojich bielych, fádnych stien a premaľujte si spálňu oveľa romantickejšími farbami. Aj keď za najsexy farbu je bezpochyby považovaná červená, neodporúčame vám namaľovať celú vašu spálňu červeno. Namiesto nej siahnite po zlatistých alebo medových farbách. Červenú farbu použite len okrajovo, napríklad na dekoráciách alebo vankúšoch.
Žiadny televízor ani počítač!
Televízie v spálni je doslova zabijak sexu, preto sa ho čo najskôr zbavte. Nie je to predsa miestnosť, kde by ste mali sledovať večerné správy alebo matrace pro děti ďalšiu časť vášho obľúbeného seriálu. Veď predsa nič nie je menej sexi, než keď vám pri milovaní hučí televízor.
A to sa týka aj počítače v spálni. Ten predsa patrí do pracovne a nie do miestnosti, v ktorej by ste sa mali oddávať len relaxovanie a milostným hrám. Neodporúčame vám ani notebook.
Obklopte sa romantickou hudbou!
Kúpte si v spálni stereo s kvalitným priestorovým zvukom, aby vás pri intímnych chvíľach obklopovala vaša obľúbená romantická hudba. Pomôže vám to uvoľniť sa a navyše nebudete počuť zvuky z ostatných izieb alebo zvonku. Rovnako vie pri relaxovanie pomôcť aj nevtieravá meditačná hudba.
Neprežeňte to s osvetlením!
Dávajte si pozor, aby ste to s osvetlením neprehnali, pretože tým by ste mohli pokaziť vaše intímne chvíle. Skúste skombinovať svetlo nočné lampy so svetlom sviečok. Pomôže vám to vytvoriť dokonalú atmosféru. Niekedy však úplne postačí len samotné sviečky, tie totiž skutočne nikdy nemôžu nič pokaziť. Aj keď sa to nezdá, ich svetlo dokáže v skutočnosti v človeku prebudiť poriadnu vášeň.
Nech sa šíri vôňa!
Spálňa by mala nielen sexy vyzerať, ale aj sexy voňať. Jej vôňa by mala byť na jednej strane dětská postýlka nevtieravá, ale na druhej strane by mala podnecovať vášne. Neváhajte použiť napríklad vonné tyčinky s vôňou vanilky, ktorá je osvedčeným afrodiziakom.
Neuškodí, keď budete vône striedať, skvelým tipom je napríklad santalové drevo, čokoláda, pomaranč alebo ruže. Takisto vôňa škorice nemôže nič pokaziť.
Doprajte si kvalitný posteľ!
Rozchádzajúce sa matrace a vŕzgajúce pružiny už dávno vyšli z módy. Posteľ má byť solídny kus nábytku a nemá prejavovať únavu ani po častom používaní. Vaši susedia a príbuzní naozaj nemusí vďaka vašej posteli vedieť, ako často a ako dlho sa milujete.
Podľa niektorých odborníkov najväčšiu vášeň v ľuďoch prebúdza posteľ trojuholníkového tvaru, naopak okrúhla posteľ nášmu sexuálnemu životu údajne príliš neprospieva. Rovnako nie je dobré, keď je posteľ nasmerovaná priamo k dverám. To vám totiž môže navodiť pocit stresu, že každú chvíľu niekto dvere otvorí.
Pokiaľ ide o vodnú posteľ, tak tá je možná dobrá na relax, ale v prípade sexu môže narobiť poriadnu žiadnu neplechu, dokonca môže mužom znižovať plodnosť. Podľa amerických odborníkov totiž pri milostnom akte na vodnej posteli klesá počet i efektívnosť spermií až o tri štvrtiny. Podobný efekt na reprodukčné orgány majú aj vyhrievané obliečky.