Stoke City – Arsenal FC 0:0

Vyrovnaný zápas skončil vyrovnaným výsledkom. Stoke si s Arsenalom nič nedarovali, avšak väčšiu presnosť vo finálnej fáze spojená s niekoľkými výbornými zákrokmi brankárov na oboch stranách nakoniec majú za výsledok bezgólovú remízu.

Prvej polovici kraľovali obe defenzívy. Arsenal, oslabený bez dlhodobo zranených hráčov aj o Mesuta Özila, vstúpil do zápasu opatrne a nechával herné iniciatívu výhradne na Stoke. Domáci si však napriek územnej prevahe a viditeľné snahe vytvorili prvú sľubnú príležitosť až v dvadsiatej minúte, a aj vtedy Afellay spoza pokutového územia Bet 365 zamieril svoju ranu len vedľa Čechovej ľavej tyči.

Kanonieri odpovedali hneď vzápätí a skoro išli do vedenia. Výtečná Campbellová kolmice vyslala do samostatného úniku Olivier Giroud, avšak brankár Jack Butland stihol včas vybehnúť as pokusom francúzskeho útočníka si skvele poradil. Hostia ako by sa touto šancou uvoľnili a Butland mal nedlho potom znovu čo na prácu pri rane Oxlade-Chamberlaina. Do kabín tak po vyrovnanej prvej polovici odchádzali Bet365 hráči za bezgólového stavu.

Do druhého polčasu vstúpil lepšie Arsenal. Po zmene strán ubehla jediná minúta a Jack Butland musel ďalším kvalitným zákrokom vyraziť dobre umiestnenou hlavičku Giroud z rohového kopu. Hostia boli naďalej aktívnejší, ale všetky ich ofenzívnej snahy končili na hranici pokutového územia. Stoke sa však nechcelo nechať zahanbiť a v šestapadesáté minúte si vytvorilo svoju vôbec najväčšiu šancu zápasu. Joselu si však z hranice šestnástky neprišiel na výborného Čecha, ktorý neskôr stihol lapiť aj Bojanov dorážku.

Súboj Joselu vs. Čech sa opakoval aj desať minút nato a znova z neho vzišiel víťazne český brankár v službách Arsenalu. Tempo hry Bet365 bónusz neupadávalo ani s pribúdajúcim časom, lenže obom tímom schádzala väčšiu presnosť vo finálnej fáze. Sa zvyšné štvrťhodine do konca prebral iniciatívu zase Arsenal, ale ani drvivej držanie lopty mu ďalšie vyložené šance neprinášalo. Stoke sa uchýlilo k zodpovednému bráneniu, z ktorého vyrážalo dopredu len sporadicky skrze dlhé nakopať, s čím si však obrana Arsenalu zvládala poradiť.

Minútu pred koncom potom mali hostia namále, keď z rohového kopu smeroval loptu do siete hneď dvakrát, ale Ramsey aj Čech na bránkovej čiare splnili svoju úlohu a vždy ho odvrátili do bezpečia. Žiadne ďalšie šance už neprišli ani počas trojminútového Bet365 nastavenia, a tak sa Stoke s Arsenalom rozišlo po vyrovnanom priebehu stretnutia zmierlivo bezgólovou remízou.