Ukázali sme charakter, povedal Bukarts. Teraz sa teší na víťaza Stanleyho pohára

Vychutnávajú si domov, rodinu, priateľov, spoluhráčov z reprezentácie. V Lotyšsku to nebolo takmer pol roka. Tentoraz bude návrat do rodnej krajiny pre zlínskeho hokejového útočníka Robertsa Bukartse ešte príťažlivejšie.

“Bude to prvý kemp s novým trénerom Bobom Hartleyem, ktorý vyhral Stanley Cup s Coloradom. A to je tím, ktorému som ako malý v NHL fandil, “líči Bukarts.

Kladný vzťah k” lavínam “, ako sa klubu na dohľad Skalistých hôr prezýva, získal vďaka svojmu slávnemu krajanovi Sandis Ozolinš.

“Keď mi bolo šesť, vyhral ako jediný Latino Stanley Cup. Colorado malo vtedy unikátny mužstvo, “vybavuje si Bukarts.

Hartley prevzal lotyšskou reprezentáciu po nepodarené jesennej olympijskej kvalifikácii.Na podujatí bude testovať prívržencov na tohtoročnom Majstrovstvách sveta. Bukarts si zahral na štyroch.

“Lotyšsko je malá krajina a nemá toľko kvalitných hráčov – možno tridsať, štyridsať dohromady. Stretneme sa navzájom. Dúfam, že nás obohatí o naše skúsenosti. Môžeme sa od neho len učiť, “teší sa na prvé stretnutie s veľmi známym trénerom, ktorý odkoučoval v NHL 1 039 zápasov.

Bukarts odletel na kemp dnes po svojom bodovo najbohatším zápase v extralige. K nedeľnej výhre 5: 4 nad Pardubicami prispel dvoma gólmi vrátane víťazného nájazdu, a dvoma asistenciami. Zlepšil svoje súčasné maximum o jeden bod.

“Body sú vždy dobré. Som ofenzívny hráč a som šťastný, keď dávam góly.Ale všetko sa týka tímu, ktorý je vždy prvým miestom, “dodáva kolektívny úspech nad osobnou štatistikou.

Ešte 140 sekúnd pred koncom záverečnej tretiny Zlín prehrával 2: 4.

“Ukázali sme charakter v dôležitý okamih. Otočili sme skóre, keď sa ľudia dostali zo svojich miest a domov. Chcel som im zamávať a povedať ahoj, “líčil Bukarts s úsmevom a pre zlínskej fanúšikov pridal odkaz:” Už nás nikdy neopúšťajte. ”

Po zápase ho priaznivci žlto-modrých dlho vyvolávali, Bukarts sa potom za nimi ešte z kabíny sa vrátil na ľad a urobil si snímku spolu. Len superlatívy ale po zápase nepočúval.

“Má zápas, kedy si z neho sadne celý Zimák na zadok, ale potom tri štyri nič.My hlavne potrebujeme, aby sa dostal na nejaký level a na ňom sa udržal, “želá si kouč Martin Hamrlík.

So svojim kolegom Robertom Svobodom od neho vyžadujú tiež obrannú prácu. “Je skvelý vpred, ale takýto spôsob necíti. Toto nie je kritika, ale realita. Keď to pochopí, bude ešte komplexnejším hráčom, “verí Hamrlík.

Medzi nedeľné body sa Bukarts vyšvihol do čela tímovej produktivity, v kolónke účasti pri strelených a obdržaných góloch je však na mínus siedmich. Aj preto ho tréneri zosadili do tretej lajny.

“Je to rozhodnutie trénerov, mojou prácou je ísť na ľad a ukázať to najlepšie,” prehodil lotyšský kanonier; tréneri ho oddelili od Petra Holíka, ktorého sa minulý rok veľmi vyrovnal s jazdcom Ričkou. “Nehrá úlohu.Bez ohľadu na to, s kým hrajem. Chcem presvedčiť trénerov, aby mi poskytli maximálny čas ľadu. ”

Teraz bude mať ideálny čas. Po pauze je na Zlíne, aby sa dostal do play-off.