V Dánsku nás čaká zápas pravdy, vie zlínsky tréner Páník

Za necelé tri roky bude hostiť jednu zo skupín futbalového Eura. Dnes sa na národnom štadióne dánskej reprezentácie Parken v Kodani pokúsi hráči FASTAV Zlín posilniť nádej na postup do jarnej časti Európskej ligy.

“Pred tromi rokmi sme tam s Jabloncom vyhrali 3: 2,” zmienil tesne pred odletom do Kodane záložník Vukadin Vukadinovic.

Bilancia slovenských klubov v európskych pohároch na štadióne dánskeho šampióna je až prekvapivo priaznivá: Sigma Olomouc 3: 1 Hradec Králové 2: 2 Sparta Praha 0: 1 Plzeň 3: 1 Jablonec 3: 2 “Vážne? Štatistiky som nesledoval.Ale či je to tak, budeme sa ich snažiť vylepšiť, “povedal nórsky kouč Kodane Stale Solbakken.

Jeho trénerský protivník Bohumil Páník naopak pripomenul júlový zápas slovenský Žiliny, ktorá v odvete predkola Ligy majstrov v Kodani zvíťazila 2: 1. Okrem Vukadinovic má vo vzájomných dueloch kladnú skúsenosť tiež Petr Jiráček.

“Budeme chcieť uhrať výsledok, ktorý nás bude držať v boji o postup,” uistil Jiráček.

Zlín stráca na druhé miesto Kodane s Tiraspolom jediný bod, cieľ tak splní aj remíza.

“Kto dvakrát vyhrá, postúpi,” zhrnul Páník proti viktimizácii.

V skupine, kde päť zo šiestich doterajších duelov skončilo nerozhodne , Zlínu ani nič iné nezostáva. Panikové družinu nabudil prvý vzájomný zápas v Košiciach.Sebavedomému predstavenie chýbala len víťazná bodka, remízu 1: 1 kvitovali hostia zo severu Európy.

“Radi by sme nadviazali na domáce stretnutia, ale bude to ťažšie,” tuší kapitán mužstva Tomáš Janíček.

“Už sa nie je načo šetriť. Som presvedčený, že Kodaň tentoraz postaví najsilnejšie zostavu, “zmienil Páník početné absencia Kodane v predchádzajúcom stretnutí.

Dánska metropola privítala zlínskej hráčov včera napoludnie príjemnými 15 stupňami Celzia, avšak zamračenú oblohou, ktorá sa udržala nad Kodaňou celý deň.

Predpoveď počasia na deň zápasu sľubuje polojasné neba. To je však skôr informácia pre fanúšikov Zlína, ktorí sa vydali tím na sever Európy podporiť v hojnom počte. Doraziť ich má na tri stovky, väčšinou autobusy.Štadión s kapacitou 38 tisíc divákov bude podľa českého stopéra v službách Kodane Michaela Lüftnera plný z dvoch tretín. Väčšina hosťujúcich hráčov pritom pozná podobnú kulisu len z televíznych prenosov. Na Lokomotivu ju Zlín na sklonku septembra podľahol a v 17. minúte prehrával 0: 3.

“Hráči už sa otrkali. Verím, že im atmosféra pomôže a podajú všetci výkon na hranici svojich možností, ktorý nás jedine môže priviesť k úspechu, “vie Páník.

Jasno najneskôr pred deviatou večer.