VfL Wolfsburg – Inter Milán

Inter Miláno čaká náročná úloha, a to zastaviť rozbehnutú mašinu z Wolfsburgu. Hoci sa slávny taliansky celok postupne dvíha z biedy posledných rokov, v tomto stretnutí favoritom nebude. Nemci totiž septembra ako na domácej, tak aj európskej scéne a zvlášť fenomén poslednej doby Bas Dost musí v obhajcoch Interi vzbouzet oprávnené obavy už pred zápasom.

Kým Vlci ako jediní aspoň vzdialene dokážu konkurovať takmer nezastaviteľnému Bayernu Mníchov a figurujú na druhom mieste, Milánčania sa vo svojej domácej súťaži potáca až na priečke ôsmej. Nič výrazného na tohtoročných výsledkoch nezmenilo ani angažovanie Roberta Manciniho, ktorý v minulosti s Interom dosiahol na veľké úspechy, avšak tento rok na ne zatiaľ nadviazať nestíha. Bývalý manažér Manchestru City či Galatasarayu však podľa vlastných slov vidí v tíme od svojho nástupu značné pokroky. “Naozaj sa zlepšil, ako mentálne, tak herným prejavom.”

“Vytvárame tu pevné základy, a keď sa nám podarí dobre je pripraviť a zároveň priviesť niekoľko kvalitných hráčov, môžeme byť ešte lepší,” vyhlíží Mancini svetlé zajtrajšky. “Som si istý, že v ďalšej sezóne budeme usilovať o Scudetto. Kedy som sem prišiel, bola naša kabína dole psychicky kvôli niekoľkých zlým výsledkom, ale rýchlo som zistil, že tu je skupina naozaj snaživých hráčov, ktorá sa extrémne rýchlo začala zlepšovať.”

Práve titul Európske ligy je jedinou možnosťou, ako tento rok ešte Inter môže sezónu zakončiť úspechom v podobe trofeje. Proti Wolfsburgu však nepôjde o nič jednoduché, hoci Vlci nečakane prehrali v poslednom ligovom kole Augsburgu 1: 0. “Máme potrebnú kvalitu na to, aby sme postúpili ďalej, aj keď je nám jasné, že nás čaká mimoriadne silný súper,” vyhlasuje Mancini. Jeho náprotivok Dieter Hecking mu tento kompliment vzápätí skrz médiá oplatil: “Každý, kto urobí chybu a podcenia svojho súpera, už v podstate prehral. Budeme hrať dve veľmi náročná stretnutia, Inter je jedným z najväčších klubov v celom medzinárodnom futbale.”

Nas top: 1

Stavkova kancelaria : bet365 – 1,72