Villarreal CF – Celta Vigo

Veľký šláger ôsmeho kola bude k videniu na Estadio El Madrigal. Domáci Villarreal stále sídli na prvej priečke a bude chcieť potvrdiť svoju formu. O tri body ale bude bojovať s Celta Vigo, ktorú nesmie podceniť.

Ešte nedávno by tento duel obstarávali dva celky zo stredu tabuľky. Tohtoročný La Liga ale je k obom tímom veľmi vľúdna a ukazuje im prívetivú tvár. Villarreal je stále prvý, Celta Vigo je ihneď za ním v závese na treťom mieste. Poslednou dobou sa však zdá, že obom tímom dochádza dych. Ako dopadne ich vzájomný duel?

Začnime domácim Villarrealom. Žltá ponorka je príjemným prekvapením súčasného ročníka, predvádza dobré výkony a na jej hru sa dobre pozerá. Hoci sa tvár tímu rapídne zmenila a diváci si zvykajú na nové tváre, vyzerá to, že tréner Marcelino dobre rozumie svojej práci a vie namiešať ten správny mix skúsenosti a mladosti. Celých šesť kôl trvalo nejakému súperovi z Primera Division, než nájde recept na Villarreal a vezme si od neho tri body.

Podarilo sa to až v minulom kole, kedy sa Žltá ponorka stretla s Levante. Paradoxne práve tím, ktorému sa príliš Unibet bonus nedarí a mal byť pre lídra súťaže jasnú trojbodovou radosťou, prekvapil. Je pravda, že Villarreal musel takmer hodinu hrať bez vylúčeného Jokic. Domácim však nemožno uprieť snahu a práve vďaka tomu si vzali tri body. Sedem minút pred koncom zápasu sa presadil Deyverson. Po pohárovej výhre nad Plzňou sa tak Villarreal musel skloniť.

Stratu si dobre uvedomuje aj tréner Marcelino, podľa ktorého sa však jeho hráči nemôžu vyhovárať na červenú kartu. Po zápase spomenul: “Vedeli sme, že to bude veľmi náročné stretnutie. Tým, že hráme poháre, musíme nájsť spôsob, ako si rozvrhnúť naše sily. Keď sme museli hrať v oslabení, naše šance na tri body sa značne znížili a súper začal hrať oveľa lepšie. Ale to pre nás nesmie byť výhovorka. Mali by sme vedieť, ako vyhrať aj zápas, ktorý sa pre nás nevyvíja úplne najlepšie. ”

“Prehrali sme nie kvôli Jokićově červenej karte. Prehrali sme, pretože sme urobili chybu v závere a boli sme za ňu potrestaní. Musíme rýchlo nájsť spôsob, ako to dostať z hlavy, pretože nás čaká veľmi náročný zápas s kvalitným súperom. Na Celt sa veľa tešíme, pretože to bude skvelé stretnutie plné podujatí a snáď aj gólov. Dúfam, že sa nám podarí získať trochu síl a zvíťaziť nad ňou, “želá si Marcelino.

Bojan Jokić teda nebude hrať kvôli červenej karte. Brankár Sergio Asenjo je stále zranený a najlepšie na tom nie je ani Mateo Musacchio, Adrián a Cedric Bakambu. Tiež Celta sa musí vysporiadať s niektorými absenciami. Týka sa to napríklad Rubena Blanca. Fit nie je ani Dejan Dražice alebo Fontas.

Takisto Celta trochu dochádza dych. Za posledné dva zápasy získala len dva body a pred štvrtou Barcelonou ju tak na bronzovom mieste necháva len lepšie skóre. Naposledy Celta nedala ani jednu bránku Getafe. A pritom má v kádri aj jedného skúseného strelca – Iaga Aspase. Ten neustále dúfa, že si ho všimne tréner španielskej reprezentácie a vie, že mu v tom môže veľmi pomôcť forma z klubu.

Pred zápasom s Villarrealom podotkol: “Viem, že nominácie do národného tímu je teraz veľmi ďaleko. Dva roky som poriadne nehral a nemal veľa šancí ukázať svoje kvality. Teraz som ale v celta, strieľa mi to a ja dúfam, že si toho pán Del Bosque raz všimne. Som rád, že Celta zastupuje aspoň Nolita, s ktorým si rozumiem a všetko s ním ide ľahšie. Dúfam, že si nejakú bránku nechám aj na Villarreal, “želá si Aspas.