Vyhrá tentokrát Barcelona?

Barcelona sa potýka s obrovskou krízou na maródke, ale napriek tomu sa v týždni nabudil vysokým víťazstvom v Lige majstrov. Teraz obracia svoju pozornosť na LaLigu, v ktorej sa nachádza až na 13. mieste. Mnohým absenciou by v nedeľu popoludní rada využila Osasuna.

Je až neuveriteľné, akú smolu teraz zažíva tréner Ronald Koeman a ako ho asi musí bolieť hlava, keď premýšľa o tom, ako zloží obrannú líniu. Len si to predstavte, chýba mu hneď štyri obrancovia! Mimo hru sú opory ako Umtiti, Piqué alebo Roberto, zranený je aj Araújo. K tomu pripočítame vážne zranenie mladého talentu Fatih a nie celkom ideálny zdravotný stav Sergia Busquetsa.

Aj napriek tomu si klub formátu Barcelony poradil v poslednom zápase. Jednalo sa o zdanlivo jednoduchý výlet do Kyjeva. Proti tamojšiemu Dynamo sa postavil španielsky gigant v riadne oslabenej zostave, chýbal aj Messi. Ale napriek tomu sa v druhej polovici zdvihol k vynikajúcemu výkonu, takže na konci stretnutia viezol domov pohodlnú výhru 4: 0.

Teraz je ale čas sústrediť sa na LaLigu, kde sídli Barcelona až na trinástom mieste, čo je pre ňu absolútne nedôstojné. V minulom kole navyše nezvládla dôležitý a ostro sledovaný duel s Atlético. Je ale jedným zo štyroch tímov, ktoré odohrali len štyri duely, takže tabuľka je z jej pohľadu značne diskutabilná.

O dominanciu Barcelony v zápasoch s Osasunou nemôže byť pochýb, ale je fakt, že Osasuna raz za čas prekvapí. Nie je pre ňu problém dostať päť až sedem gólov za zápas, ale taky zvládne obrat súpera o body. Od roku 2012 vyhrala Barcelona len päť ligových bojov z deviatich.

Osasune stále chýba trojica Brašanac, Ávila a Hernández, ale napriek tomu zatiaľ nehrá zle. Má rovnaký počet bodov ako Barcelona a dostala dokonca rovnaký počet gólov, pričom hrala len o jedno stretnutie viac. Nezvládla dva ťažké duely s Atlético a Sevillou, ale v minulom kole konečne aspon bodovala. Doma síce od piatej minúty prehrávala s Huesca, ale po lepšom druhom polčase si vďaka bránke Davida Garcíu pripísala aspon bod.

Najlepšie kurzy na tento zápas ponúka 22Bet. Náš tip na túto hru: Barcelona vyhrá