Zápas roka. Florbalisti zvedú bitku s Ostravou o premiéru v play-off

Vec sa má takto: Pardubice momentálne drží poslednú ôsmu postupovú pozíciu, avšak s náskokom jediného bodu na Ostravu.

Celok z mesta na pomedzí Moravy a Sliezska je však môže predstihnúť iba v prípade trojbodové výhry.Dva body za víťazstvo v predĺžení alebo na nájazdy by Ostravským nestačili – Sokol je totiž v prvom vzájomnom zápase vlani v októbri vonku porazil už v normálnej hracej dobe 6: 5.

“Taký zápas ako teraz na Dašická nikdy nebol a možno už ani nikdy nebude, “hovorí pred rozhodujúcim stretnutím reprezentačný útočník Sokola Martin Zozulák. “Veľmi si želáme, aby na posledný zápas na Dašická dorazilo čo najviac divákov a my sa tak mohli spoločne pobiť o vysnívaný postup,” pokračuje vyhlásený snajper.

V patrične hlučnú kulisu dúfa aj prezident klubu Vít Drašar: ” je to mimoriadne stretnutie.Všetci by sme si priali, aby Dašická praskala vo švíkoch, pretože naši hráči budú podporu fanúšikov potrebovať. ”

Tréner Pardubíc Martin Czeczinkar spolieha aj na psychickú pohodu v mužstve.

” Pred posledným zápasom v tíme panuje dobrá nálada. V dueli s Bohemka (výhra 9: 7) si chlapci vlastné bojovnosťou a nasadením vynahradili zaváhanie z Brna a načerpali sebavedomie do zápasu s Ostravou.V hlave nám v konečnom dôsledku môže pomôcť to, že sme stabilne po celú sezónu hrali skvelé zápasy so silnými súpermi, “myslí si kouč Sokola.

To platí ako o výsledku z Bohemians, tak o nedávnom triumfe zo Stresovice nad tamojším Tatran.

Avšak Ostrava v predchádzajúcich dvoch kolách vyhrala nad Spartou aj Brnom (vždy 8: 4) a je tiež hore. “Pre nás je podstatné dostať sa do play-off, na ihrisku pre to urobíme všetko,” avizuje na webových stránkach FBC Ostrava jej tréner Petr Koutný. A odhodlane dodáva:

“Je to, ako keby si chlapci načasovali formu. Páči sa mi, že dokážu hrať pod tlakom.Ako tréner im moc verím, do Pardubíc ideme vyhrať. “Sokoli nehodlajú pred Mace kalkulovať – ​​niečo také by sa im vo finále mohlo kruto vypomstiť.

” Stojí pred nami najdôležitejšie zápas sezóny a my ho chceme za každú cenu zvládnuť! Nejdeme hrať na remízu ani nič podobné. Chceme tri body, “burcuje tréner Czeczinkar. Ten počas prípravy na Ostravu navýšil obvyklý počet tréningov, aby z hry vychytal posledný mušky. “Celý týždeň tvrdo pracujeme a nechceme vôbec nič podceniť,” hovorí Czeczinkar.