Zenit Petrohrad – Turín FC

Turín sa na európskej scéne ukazuje v skvelom svetle a žne plody výbornej minulej sezóny. Málokto čakal, že bez niekoľkých kľúčových hráčov sa dokážu turínští Býci vôbec prebojovať do ďalšej fázy Európskej ligy, ale taliansky celok si dokázal poradiť. A poradil si aj s baskickým Bilbaom, takže sa teraz môže tešiť na ďalší nezabudnuteľný večer. Príde totiž na pôdu Zenitu Petrohrad.

Zápas proti ruskému celku ale nebude v žiadnom prípade ľahkou záležitosťou. Pre Zenit hovorí jednak domáce prostredie, ale aj aktuálna forma. S tvrdením, že najlepším útokom je obrana, sa ruský celok bet365 stotožňuje veľmi dobre, pretože posledné tri zápasy vyhral bez inkasovanej čo len jediné bránky. Je pravda, že Zenit toho nemá toľko odohraných, pretože po zimnej prestávke odohral len tri zápasy. Ale v nich si počínal úplne skvele!

Najprv porazil v rámci Európskej ligy 1: 0 PSV Eindhoven a následne svojho soka porazil aj druhýkrát. Práve na domácom štadióne sa trafil trikrát, keď sa medzi strelcov zapísali dvakrát José Rondon a raz Hulk. A v minulom kole sa stal štadión Petrovskij svedkom skvelého okamihu, keď domáci farby trikrát rozjasal útočník José Salomón Rondon Giménez. Ten dal hetrik a unibet pripísal si ho k ďalším dvanástich gólom v tejto sezóne. Obrana Granát sa má na čo tešiť. A jej útočníci tiež, pretože Zenit v týchto dueloch neinkasoval ani raz a má skóre 7: 0.

Jedným zo základných stavebných kameňov je tiež brankár Jurij Lodygin. Práve opora tímu trénera Villasa-Boasa hovorila v rozhovore pre oficiálne stránky klubu o súčasnej atmosfére v kabíne i perspektívach svojho tímu vzhľadom k zápasu Európskej ligy. A skúsený brankár je optimistom: “Bolo jasné, že dostať sa späť do tempa potom, čo sme mali tak dlhú pauzu, je veľmi náročné. A ešte ťažšie je to preto, že sme nastúpili hneď proti PSV v Európskej lige, čo je veľmi náročný súper, ktorý je tiež veľmi skúsený na poli pohárov. ”

“To isté platí pre Turín, aj keď ten zase toľko skúseností s poháre nemá. Videli sme niekoľko jeho zápasov a zameriava sa bet365 predovšetkým na dobrú defenzívu. Dúfam, že sa nám proti nemu podarí to isté, čo sme urobili proti PSV. To je veľa útočné mužstvo, ale my sme čakali a hľadali cesty skrze jeho obranu. Veľmi rád by som pokračoval v skvelej forme, ktorú máme. Som veľmi rád, že mi moji spoluhráči pomáhajú neinkasovať, je to samozrejme aj ich zásluha, že sa nám tak darí. Dúfam , že si dobre povedieme tiež proti Turíne. ”

“Turín mi príde ako veľa zaujímavý súper. V podstate nemá čo stratiť a v jeho kádri je veľa skvelých hráčov. Majú dobrého trénera, ktorý im veľa pomáha. Nebude to s nimi ľahké,” dodal Domenico Criscito, ktorý prostredie talianskeho calcia skvele pozná. A jeho slová Turín skvele vystihujú. Potvrdila to forma v Európskej lige aj na domácej scéne. Výhra nad Interom Miláno, remíza s Fiorentinou, výhra nad favorizovanou Neapolom – to je len náznak umenie, ktoré tréner Giampiero Ventura tímu vtlačil.

Snáď len posledný zápas Býkom nevyšlo, pretože prehrali s Udinese. A tréner Ventura dobre vie, že jeho tím sa musí ešte veľa zlepšovať. “Mrzí ma, že to dopadlo tak zle. Ale naozaj sme si zaslúžili prehrať. Keby sme takto hrali proti Bilbau, pravdepodobne by sme nepostúpili. Našťastie sme vtedy hrali oveľa lepšie. Ak máme šancu postúpiť? Každý zápas je iný a ja dúfam, že to zvládneme tiež tentoraz. Už sa na ten zápas teším, “doplňuje Ventura.

nas tip: 1

stavkova kancelaria – Bet 365 – 1,75