Jednoduché stávky alebo radšej kombi?

Aj v prípade, že ste začínajúci stávkar, iste ste si všimli, že spôsobov, ako podať svoju stávku je hneď niekoľko. Tie najpoužívanejšie sú jednoduché stávky, inak povedané „akovky“ a potom tiež kombi stávky, čiže „kombi“. V dnešnom článku sa pozrieme na výhody a nevýhody oboch týchto typov.

Nevýhoda Aku stávky je zrejmá. Stačí jeden zlý tip a tiket môžete pokrčiť a hodiť do koša. Pravda je, že pri tomto type stávky sa kurzy násobí a možno výhra tak mnohokrát býva veľmi lákavá, ale o to je riziko prehry väčšia. Preto vám iste hŕbu stávkarov odporučí, vsádzať jednu alebo maximálne dve príležitosti na tiket za väčší obnos, možno výhra je vysoká a riziko straty kapitálu sa vďaka menšiemu počtu príležitostí znižuje. Samozrejme pri tomto štýle stávkovanie je nutnosťou viesť si stávkový denník a mať dostatočný bankroll. Pri dostatočnom kapitálu tu môžete skúsiť aj systém martingale, o ktorom sme už písali.

Druhý typ tiketu je presný opak prvého spôsobu stávkovanie. Počet príležitostí je tu vysoký a reálna šanca na to, že by všetky zápasy vyšli je minimálna. Tým sa ale plynule dostávame k výhodám „kombíkov“. Na týchto tiketoch totiž možno mať chybu alebo dokonca viac chýb a výhra vám stále neutečie. Jedná sa samozrejme o výhru oveľa menšie ako keby ste trafili tipy na Aku tikete. Stávkové kancelárie ponúka veľa možností, ako Kombi stávku podať, na koľko skupín a pri koľkých chybách je ešte možnosť výhry, vyskúšať si to môžete napríklad u stávkovej kancelárie bwin.

Aký štýl stávkovanie je lepšie vám neporadím, pretože každý stávkar preferuje niečo iné a je ochotný prijať inú mieru rizika. Ak však riziko príliš v láske nemáte, asi je lepšie sadiť kombi, kde pre slušnú výhru nemusíte vkladať do hry toľko peňazí. Ak sa však v oblasti stávkovanie pohybujete už dlhšiu dobu a máte dostatočný bankroll, iste dáte prednosť Aku stávkam.

Autor: Luboš Řepa