Live stávkovanie na futbal

Dnes je už štandard, že je možné pri stávkových kancelárií vsádzať tiež live, teda v priebehu zápasu. Poďme sa pozrieť na výhody týchto stávok u futbalu, kde sú práve tieto stávky asi najrozšírenejšie.
Mnoho expertov vám iste povie, že najdôležitejšie pri online stávkovanie na futbal, je, že musíte zápas priamo sledovať. Či už v televízii alebo na streamu, ktorý kvalitný stávkové kancelárie, ako napríklad Fortuna, často ponúkajú sami. Dôvod je prostý, keď sledujete len čísla a nevidíte, čo sa na ihrisku deje, je riziko prehry veľké. Tím, na ktorý chcete podať stávku môže mať podľa štatistík viac striel, ale jasne lepším môže byť tím súpera. Práve optická prevaha v hre sa dá veľmi dobre zužitkovať pri prípadnom podaní stávky.
Medzi stávkari je veľmi populárny stávkovanie na predzápasové favoritov, ktorým sa však v zápase nedarí a kurz na ich výhru tak rastie. Napríklad keď nedávno v španielskej lige hral Barcelona na vonkajšie pôde s Realom Sociedad a prehrávala už od 5. minúty 0: 1, kurz na ich víťazstvo bol v minúte päťdesiatej už 2.1. Len pripomínam, že pred zápasom by ste si mohli na výhru Barcy staviť v kurze 1,35. Pravda, Barcelona zápas nakoniec stratila, ale Real Sociedad čelil obrovskému tlaku a len s veľkými ťažkosťami odolal.
Práve tu leží veľká hodnota v live stávkovanie na futbal. S každou minútou, keď sa blíži koniec zápasu, kurz na favorita, ktorý prehráva, rastie. V týchto kurzoch potom možno ľahko nájsť veľké value, pretože sa pomerne často stáva, že outsider nevydrží tlak súpera až do konca a prehrá. Práve preto je dôležité vedieť, čo sa na ihrisku deje a snažiť sa správne predpovedať priebeh nasledujúcich udalostí. Aj stávka na favorita, ktorý by ste s předzápasovým kurzom nestavili, vám môže nakoniec priniesť slušný zisk. Ale pozor, pri tomto druhu stávkovanie sa dôrazne odporúča vsádzať iba jeden zápas a nekombinovať ho s iným.

Autor: Luboš Řepa