Stávkovanie na basketbal

Každý stávkar iste preferuje svoj šport, na ktorý najradšej vsádza a v ktorom sú jeho znalosti najbohatší. V dnešnom článku si predstavíme pár rád a tipov pri stávkovani na basketbal, konkrétne na NBA.

Na rozdiel od európskych basketbalových líg sa zápasy NBA hrajú prakticky každý deň, a tak si môže stávkar vyberať z bohatej ponuky možností. Hoci je basketbal tímový šport, veľký dôraz sa tu kladie na kvalitu jednotlivcov. To je prvý ukazovateľ, ktorý je potrebné veľmi pozorne sledovať, pretože tím, nech je akokoľvek dobrý, ktorému chýba jeho kľúčový hráč, ten, ktorý dokáže vziať v krízových momentoch zodpovednosť na seba, môže veľmi ľahko prehrať s celkom, ktorého bilancia je ďaleko horšie . Či už je to LeBron James v Clevelande, Steph Curry u Golden State či Kevin Durant v Oklahome, rozhodne neodporúčam vsádzať tieto tímy, keď im budú chýbať práve títo hráči, lídri.

Tým sa dostávame k stávkam na jednotlivca. Tu sa dlhodobo uplatňuje istý trend. Klicovi hráči, treba tí, ktorí boli vymenovaní vyššie, podávajú nadpriemerné výkony počas drvivej väčšiny sezóny. Len málokedy sa stane, že títo lídri zostávajú na 10-15 bodoch na zápas. Ak sa tak však stane, treba zbystriť. Po raz či dvoch nevydarených zápasoch idú hranice na počet strelených bodov u týchto jednotlivcov mierne nadol a toho možno využiť. Stávkou na vyšší počet strelených bodov než je vypísaná hranica u týchto hráčov rozhodne neoľutujete, pretože ako už bolo napísané, kľúčoví hráči majú nadpriemernú výkonnosť väčšinu sezóny. Na tieto príležitosti môžete staviť v kvalitnom kurze napríklad u Fortuny.

Ďalší dôležitý aspekt, ktorý treba sledovať, je vzdialenosť medzi mestami, ktorých tímy spolu hrajú. Tento údaj by stávkari mali sledovať nielen u NBA, ale prakticky u všetkých športov. V pozadí by nemali zostať zostať ani štatistiky tímov, ako dobre ktorý tím bráni alebo útočí.Toho možno využiť pri stávkach na počet bodov v zápase. Týchto tipov môžete dať na tiket viac a vytvoriť tak „kombíka“ len zo zápasov na basketbal.

 

Autor: Luboš Řepa