Turnaj majsteriek

Koniec tenisové sezóny je tu a s ním aj celé vyvrcholenie tohto ročníka. Turnaj majsteriek v Singapure, ponúkne bitky najlepších tenistiek tohto roku. Medzi nimi je i českej zástupkyne Karolína Plíšková. Vystrieda tak svoju krajanku Petra Kvitova, ktorá sa turnaja pravidelne zúčastňovala v minulých ročníkoch.

Pri absencii Sereny Williamsovej je najväčšou favoritkou turnaja Nemka Kerberová. Avšak ako nám už niekoľkokrát ženský tenis dokázal, nie je tu nič jasné. Hoci mala Nemka perfektné rok a vyhrala niekoľko turnajov, môže sa na konci ročníka prejaviť únava z náročného programu. Možno tiež tlak, ktorý Kerberová teraz cíti zo strany fanúšikov i médií, je o niečo väčší, než na ktorý bola zvyknutá skôr. A kto vie? Trebárs prekvapí aj Karolína Plíšková, ktorá je turnaji majsteriek vôbec prvýkrát a bude to práve ona, kto bude oslavovať titul. Zabudnú nesmieme ani na ostatné hráčky, treba skvelú Rumunku Halepovou.

Červená skupina

Všeobecne sa predpokladá, že práve z červená skupiny vzíde následná víťazka turnaja. Okrem spomínanej Kerberovou a Halepové, je tu tiež Slovenka Cibulková, ktorá prežila taktiež skvelý rok a pomaly sa vracia do svojej bývalej formy, a potom tiež Madison Keysová. Práve štýl tejto hráčky by mohol na Cibulková platiť, keďže Američanka je zvyknutá útočiť a dostávať svoje súperky pod tlak. Mnohými je teda táto mladá hráčka považovaná za čierneho koňa turnaja a navyše je na jej víťazstvo veľmi lákavý kurz, ktorý ponúka napríklad stávková kancelária Betclic. Ak bolo spomenuté, že favoritkou turnaja je Nemka Kerberová, nesmieme tiež ovšem zabudnú na to, že napríklad s Rumunku Halepovou má zápornú bilanciu vzájomných zápasov 3: 4. Navyše Halepová už dokázala jednu sokyňu na turnaji poraziť (v čase písania tohto článku porazila Halepová 2: 0 na sety Keysová).

Biela skupina

Biela skupina je o poznanie slabší ako skupina červená, napriek tomu sa však aj tu nachádzajú skvelé tenistky. Ako prvé je potrebné spomenúť našej Karolínu Pliskova, ktorá sa po skvelej sezóne prvýkrát pozrie aj na turnaj majsteriek. A šanca dostať sa zo skupiny navyše rozhodne nemá malé. Jej útočný štýl by mohol robiť problémy ako Polc Radwanska, tak tiež Svetlane Kuznětsovové, ktorá sa na turnaj prebojovala na poslednú chvíľu a mohla by sa tak prejaviť aj únava z ruskej hráčky z posledných týždňov, kedy zohrala veľa veľmi náročných zápasov. Štvrtou tenistkou v tejto skupine je potom Španielka Muguruzaová. Jej forma z posledných týždňov je však veľmi zlá, veď na posledných piatich turnajoch, ktorých zúčastnila, dokázala vyhrať maximálne dva zápasy za sebou. Áno, dostala sa síce dvakrát do štvrťfinále, ale od hráčky, ktorá je vo svetovom rebríčku na šiestom mieste sa očakáva predsa len o niečo viac. Uvidíme teda, ako celý turnaj bude prebiehať a ako si pri svojej premiére povedie Karolína Plíšková, ktoré samozrejme budeme priať úspech.