Najsledovanejšie zápase víkendu by možno vyzeralo úplne inak, keby Alex Iwobi z Arsenalu krátko po úvodnom hvizde potrestal laxný rozohrávku súpera – jeho pokus spoza vápna ale len preletel okolo tyče. Chelsea dokázal skórovať tesne po prvej šance.

Hlavička Diega Costu sa od brvna odrazila k Marcosa Alonsovi, ktorý v 13. minúte svojim štvrtým gólom v sezóne rozjasal domácich fanúšikov.

Arsenal sa prebral až pred prestávkou a vyrovnanie zabránil len perfektné Thibaut Courtois medzi troma tyčami. Vo 38. minúte reflexívne vytiahol hlavičku striedajúceho Gabriela a v nastavení prvého dejstva zneškodnil aj skrytú strelu Mesut Özil.

Po zmene strán predviedol skvelé sólo z polovice ihriska Eden Hazard a chytro prekonal gólmana – 2: 0.Arsenal vyslal v snahe o vyrovnanie do boja dvoch útočníkov Olivier Giroud a Dannyho Welbecka – ale hlavičku druhého menovaného vytiahol na bránkovej čiare v 78. minúte Courtois.

Tretí gól domácich a koniec hosťujúcich nádejou na výsledok zaistil striedajúci Cesc Fábregas, ktorý šikovným oblúčikom potrestal nepodarenú prihrávku Petra Čecha. Španielsky záložník sa v lige trafil proti bývalému klubu prvýkrát.

Arsenalu sa v nastavení podarilo len znížiť zásluhou Giroud a prehral štvrtý z posledných deviatich ligových zápasov.

Chelsea vedie tabuľku o deväť bodov pred Tottenham, ktorý dokázal poraziť Middlesbrough domov.Hosťujúci brankár Victor Valdés už na začiatku zápasu vychytal tutovku Heung-Min Sona, o chvíľu neskôr dobre zmenšil uhol Dele Allimu.

Španielskeho gólmana potom zachránila tyč, následná trefa Harryho Kanea nebola uznaná kvôli ofsajdu. Tottenham sa predsa len dočkal gólu v 58. minúte – Kane poslal brankára na opačnú stranu a mohol sa radovať z premenenej penalty.

Bieda Liverpoolu pokračuje, na Evertonu padlo deväť gólov

Päť ligových zápasov bez výhry, štvrtá prehra za posledné dva týždne. Liverpool futbaloví fanúšikovia zlyhávajú, teraz nestačia na to, aby zachránili Hulla. Výhru outsidera riadili januárové posily – prvý gól dal Alfred N’Diaye, druhý Oumar Niassa.Oba dva v aktuálne osemnástom tíme tabuľky hosťujú.

Svedkami tenisového skóre 6: 3 boli diváci zápasu medzi Evertonom a Bournemouth. Zatiaľ čo domáci futbalisti jednoznačne dominovali v prvom polčase o 3: 0, po zmenách strán sa hostia snažili vyhrať stratený duel. Na dva zásahy Josha Kinga ale v závere odpovedal Romelu Lukaku, ktorý sa do siete “Čerešne” trafil hneď štyrikrát.

Hráči Crystal Palace inkasovali vôbec prvýkrát v Premier League štyri góly za polčas. To je to, čo sa deje na vlastnom štadióne v Sunderlande, ktorý má jeden z najhorších útokov v lige, niekoľko z nich čakalo. Hostia dali svoje domáce tri góly v 43. a treťom minúte prvého polčasu.