17. kolo Bundesligy, SC Freiburg – Bayern Mníchov, 20. januára

17. kolo Bundesligy, SC Freiburg – Bayern Mníchov, 20. januára 2017 od 20.30 SEČ

Tip: Výhra Bayernu.

bayern_munchen-converted

Jarná časť Bundesligy sa rozbehne už tento víkend a najmä na špici tabuľky pôjde o ostrý neľútostný súboj medzi dlhodobo suverénnym Bayernom a prekvapením tohtoročnej sezóny, celkovo Red Bull Lipsko. Bayern je na špici s náskokom troch bodov. Teraz už ide ale do tuhého a každý stratený bod by mohol obaja rivalmi mrzieť. Bayern si môže svoju pozíciu poistiť hneď v sobotu proti Freiburgu. A pretože Lipsko sa stretne so štvrtým a relatívne konkurencieschopným Freiburgom, môže sa stať naozaj čokoľvek a Bayern si teda pôjde pre víťazstvo za každú cenu.

Domáce celok prezimoval na solídnom ôsmom mieste tabuľky a tento rok pravdepodobne nemá ambície na vyššie umiestnenie. V januári zohral dva prípravné dvojzápasu. Napred porazil doma Vaduz 3:1 a potom podľahol Eindhovene. Na Sparte remizovali hráči Freiburgu 0:0, nasledovala porážka s FC Bruggy.

Bayern je v oveľa lepšej forme. Napred rozdrvil v prípravnom priateľskom zápase AS Eupen 5:0 a následne vyhral zimné Telekom Cup, kedy na penalty v semifinále porazil Düsseldorf a vo finále potom 2:1 Mainz.

Posledné stretnutie oboch celkov prekvapivo vyhral Freiburg, ale inak sa viac darí Bayernu, a to aj strelecky. Mužstvo ofenzívne tiahne Robert Lewandowski s piatimi gólmi, za ktorým zaostáva zatiaľ pětigólový záložník Arjen Robben. Domáce vyloženého strelca nemajú, o post najlepšieho strelca klubu sa perú traja hráči, ktorí zhodne strelili po piatich góloch.

Freiburg má však na rozdiel od Bayernu negatívne skóre – 21 gólov strelil, ale 27 dostal. Zato Bayern je suverénny, v šestnástich stretnutiach dostal len deväť gólov, ale súperom ich 38 nastrieľal. Spoľahlivá je teda nielen obrana, ale aj strážca svätyne Manuel Neuer.

Z nášho pohľadu teda tip na víťaza evidentné. Podľa štatistických predpokladov sa z výhry budú radovať hostia. Pre vylepšenie kurzu odporúčame staviť výhru hostí plus podmienku, že padne 2 a viac gólov, čo je podľa nášho názoru takmer istotou.

Rate the review