Category Archives: Stávkovanie

Stávkovanie na volejbal

Veľké množstvo stávkarov si pod pojmom “kolektívny šport” iste predstaví futbal alebo hokej. A čo taký volejbal? Tento šport zostáva vo tieňov svojich známejších kolegov a práve to je dôvod, prečo by sme tu mohli získať nad stávkovou kanceláriou výhodu.

Ten, kto sa už nejakú dobu pohybuje v prostredí kurzového stávkovania určite vie, že najviac bookmakerov a programov, ktoré určujú vyššie kurzov, sa nachádza pri tých najsledovanejších líg a športov. Práve vďaka tomu, že volejbal je v podstate na okraji záujmu tipujúci verejnosti znamená, že je aj na okraji záujmu stávkových kancelárií. Práve v menej sledovaných ligách a športoch možno nájsť najviac chýb bookmakerov, ktoré je možné využiť a vyťažiť z nich slušný zisk.

Oveľa menej ako v ostatných kolektívnych športoch, ako je napríklad futbal, hokej alebo basketbal, vo volejbale nerozhoduje kvalita jednotlivca. Veľmi dobrý príklad možno uviesť na basketbale, kde je sila jednotlivca veľmi dôležitá a pri jeho absencii rapídne klesá aj šanca na úspech celého tímu. Vo volejbale to tak nie je. K tomu, aby celok získal bod, je potrebná minimálne dvoch hráčov, aj keď sa samozrejme väčšinou zakončuje za pomocou hráčov troch. To je hneď polovica družstva, ktorý je v tej chvíli na palubovke.

Preto je v tomto športe oveľa dôležitejšie ako kvalita jednotlivcov, kvalita a zohratosť celého celku. Ak by ste v tomto pravidle hľadali výnimku, našli by ste ju iba u pozície nahrávača. Ak totiž je jeden hráč dôležitejšie ako iní, je to práca on. Takmer všetky útočné akcie celku prejdú cez tohto hráča a tak je treba veľmi pozorne sledovať, ako kvalitné hráč v ktorom tíme túto úlohu zastupuje. Samozrejme, v prípade kvalitných tímov je na pozícii nahrávača viac alternatív, kde prakticky s výmenou ani nemusí klesať kvalita, napriek tomu je však tento faktor dôležitý.

Mnoho value stávok sa teda nachádza práve tu. Práve vo volejbale totiž môže dobre zohratý tím s kvalitným nahrávačom poraziť aj papierovo oveľa silnejšie celok. Pri správnom odhade a vďaka zistenie aspoň základných informácií o tímoch, ktoré spolu hrajú, je možné zo zápasov na volejbal zložiť veľmi pekný “kombík”. Za nižšiu vklady sa potom iste oplatí vsádzať jednoduché stávky s vyšším kurzom. V tomto prípade však neodporúčame vsádzať viac ako dva zápasy na tiket, aby riziko, že vám zápas s pomerne malým kurzom znehodnotí správne udaný tip na zápas s kurzom oveľa väčším, bolo čo najmenšie.

To, že volejbal nie je práve v čele záujmov tipujúcich, však so sebou nesie aj isté negatívum. A to sú možnosti pri live stávkovanie, ktoré ponúka napríklad stávková kancelária Unibet. Výber možností, na čo sa dá staviť počas rozohraného zápasu rozhodne nedosahuje takých medzí ako populárnejšie futbal alebo hokej. Hoci sa výber počas live stávok na volejbal za posledné roky veľa posunul a niekde je možné vsádzať napríklad bodové či setový handicepy, na tak širokú ponuku, ktorú by sme určite radi videli si budeme musieť ešte nejaký čas počkať.

Autor: Luboš Repa

read more: Bet365 Espana

Live stávkovanie na futbal

Dnes je už štandard, že je možné pri stávkových kancelárií vsádzať tiež live, teda v priebehu zápasu. Poďme sa pozrieť na výhody týchto stávok u futbalu, kde sú práve tieto stávky asi najrozšírenejšie.
Mnoho expertov vám iste povie, že najdôležitejšie pri online stávkovanie na futbal, je, že musíte zápas priamo sledovať. Či už v televízii alebo na streamu, ktorý kvalitný stávkové kancelárie, ako napríklad Bet365, často ponúkajú sami. Dôvod je prostý, keď sledujete len čísla a nevidíte, čo sa na ihrisku deje, je riziko prehry veľké. Tím, na ktorý chcete podať stávku môže mať podľa štatistík viac striel, ale jasne lepším môže byť tím súpera. Práve optická prevaha v hre sa dá veľmi dobre zužitkovať pri prípadnom podaní stávky.
Medzi stávkari je veľmi populárny stávkovanie na predzápasové favoritov, ktorým sa však v zápase nedarí a kurz na ich výhru tak rastie. Napríklad keď nedávno v španielskej lige hral Barcelona na vonkajšie pôde s Realom Sociedad a prehrávala už od 5. minúty 0: 1, kurz na ich víťazstvo bol v minúte päťdesiatej už 2.1. Len pripomínam, že pred zápasom by ste si mohli na výhru Barcy staviť v kurze 1,35. Pravda, Barcelona zápas nakoniec stratila, ale Real Sociedad čelil obrovskému tlaku a len s veľkými ťažkosťami odolal.
Práve tu leží veľká hodnota v live stávkovanie na futbal. S každou minútou, keď sa blíži koniec zápasu, kurz na favorita, ktorý prehráva, rastie. V týchto kurzoch potom možno ľahko nájsť veľké value, pretože sa pomerne často stáva, že outsider nevydrží tlak súpera až do konca a prehrá. Práve preto je dôležité vedieť, čo sa na ihrisku deje a snažiť sa správne predpovedať priebeh nasledujúcich udalostí. Aj stávka na Bet365 na favorita, ktorý by ste s předzápasovým kurzom nestavili, vám môže nakoniec priniesť slušný zisk. Ale pozor, pri tomto druhu stávkovanie sa dôrazne odporúča vsádzať iba jeden zápas a nekombinovať ho s iným.

Autor: Luboš Řepa

more: bet-en.com

Bezrizikové stávky v kurzovom stávkovanie

Aj v kurzovom stávkovanie sa nájde spôsob, ako minimalizovať riziko straty finančných prostriedkov až takmer k nule. Stačí len byť dobrý počtár a mať založené niekoľko účtov u rôznych stávkových kancelárií.

Ak v oblasti kurzového stávkovania nie ste úplný začiatočník, iste ste už počuli alebo čítali o spôsobe stávkovanie, kedy podávate stávky na obaja zo súperiacich hráčov či celkov. Hoci sa to môže javiť ako nezmysel, pri bližšom preskúmaní vám iste dôjde výhodnosť tohto systému.

Tikety samozrejme nepodávate pri jednej stávkovej kancelárie, v tom prípade by to ani nemalo cenu a boli by ste v strate. Svoje stávky tak podávate vždy u stávkovej kancelárie, ktorá má na danú príležitosť najvyššej vypísaný kurz. Ideálny šport na tento typ stávkovanie je tenis. Tu sú len dva možný výsledky, buď výhra jedného alebo druhého tenistu. Uplatniť tento systém je však možné aj u stávok na basketbal, kedy sa remíza nestáva tak často ako u iných kolektívnych športov. Uvedieme si príklad:

Tenisový zápas medzi Wawrinkom a Del Potrom. Stávková kancelária Unibet vidí outsidera vo Wawrinka a vypíše na neho kurz 2,25. Ovšem stávková kancelária Betclic vidí naopak outsidera v Del Potro a vypisuje na neho kurz 2,10. Ako je zrejmé, ak vsadíte na obe tieto príležitosti u iných sázkovek, budete vždy v pluse. V prípade stávky za 10 Eur na oba hráča, by výhra u Wawrinka činila 2,25 Eur a u Del Potra potom 1 Euro.

Jedná sa samozrejme o minimálny zisk, pretože bola vsadená čiastka dosť nízka. Ak by sa potom vsadenej sumy počítali v tisícoch, zisk by bol samozrejme tiež oveľa väčšia. Jedná sa teda o skutočne zaujímavý systém, ktorého asi jedinou nevýhodou je nutnosť mať založené veľa účtov u rôznych stávkových kancelárií. Odmenou je potom však takmer nulové riziko pri nájdenie správnej športové príležitosti, kedy sa vypísané kurzy na výhru u rôznych sázkovek veľa líšia.

Autor: Luboš Řepa

read more: bet-latvia.com

Stávkovanie na basketbal

Každý stávkar iste preferuje svoj šport, na ktorý najradšej vsádza a v ktorom sú jeho znalosti najbohatší. V dnešnom článku si predstavíme pár rád a tipov pri stávkovani na basketbal, konkrétne na NBA.

Na rozdiel od európskych basketbalových líg sa zápasy NBA hrajú prakticky každý deň, a tak si môže stávkar vyberať z bohatej ponuky možností. Hoci je basketbal tímový šport, veľký dôraz sa tu kladie na kvalitu jednotlivcov. To je prvý ukazovateľ, ktorý je potrebné veľmi pozorne sledovať, pretože tím, nech je akokoľvek dobrý, ktorému chýba jeho kľúčový hráč, ten, ktorý dokáže vziať v krízových momentoch zodpovednosť na seba, môže veľmi ľahko prehrať s celkom, ktorého bilancia je ďaleko horšie . Či už je to LeBron James v Clevelande, Steph Curry u Golden State či Kevin Durant v Oklahome, rozhodne neodporúčam vsádzať tieto tímy, keď im budú chýbať práve títo hráči, lídri.

Tým sa dostávame k stávkam na jednotlivca. Tu sa dlhodobo uplatňuje istý trend. Klicovi hráči, treba tí, ktorí boli vymenovaní vyššie, podávajú nadpriemerné výkony počas drvivej väčšiny sezóny. Len málokedy sa stane, že títo lídri zostávajú na 10-15 bodoch na zápas. Ak sa tak však stane, treba zbystriť. Po raz či dvoch nevydarených zápasoch idú hranice na počet strelených bodov u týchto jednotlivcov mierne nadol a toho možno využiť. Stávkou na vyšší počet strelených bodov než je vypísaná hranica u týchto hráčov rozhodne neoľutujete, pretože ako už bolo napísané, kľúčoví hráči majú nadpriemernú výkonnosť väčšinu sezóny. Na tieto príležitosti môžete staviť v kvalitnom kurze napríklad u Fortuny.

Ďalší dôležitý aspekt, ktorý treba sledovať, je vzdialenosť medzi mestami, ktorých tímy spolu hrajú. Tento údaj by stávkari mali sledovať nielen u Bet365, ale prakticky u všetkých športov. V pozadí by nemali zostať zostať ani štatistiky tímov, ako dobre ktorý tím bráni alebo útočí.Toho možno využiť pri stávkach na počet bodov v zápase. Týchto tipov môžete dať na tiket viac a vytvoriť tak “kombíka” len zo zápasov na basketbal.

 

Autor: bet-ee.com