Category Archives: Stávkovanie

Stávkovanie na tenis

Ďalším veľmi populárnym športom, na ktorý stávkari radi vsádza je tenis. Avšak aj tu platí, že k úspechu treba veľká informovanosť, a to nielen o samotných hráčoch, ale aj ostatných atribútoch, ktorý môžu mať na výsledok vplyv.

Veľmi dôležitým ukazovateľom, ktorý je potrebné sledovať, je predovšetkým povrch, na ktorom sa hrá. Povrchov je hneď niekoľko, či už je to pomalá antuka, kde loptičky vyskakujú veľa do výšky, tvrdý povrch, ktorý kladie veľké nároky na správne koordinovanie celého tela alebo rýchly povrch v hale, kde majú výhodu predovšetkým hráči s dobrým servisom. Preto je pred podaním stávky kľúčové, zistiť si, na akom povrchu sa zápas vlastne hrá. Hoci u špičkových hráčov si môžeme byť istí, že podajú dobrý výkon na akomkoľvek povrchu, na okruhu sú aj hráči, ktorí sú konkurencieschopní len na svojom obľúbenom povrchu, to nezriedka platí napríklad pre niektorých španielskej hráčov, ktorí sú známi svojimi zručnosťami na dvorcoch s antukovým povrchom. Práve vysokými kurzy na týchto hráčov je známa stávková kancelária Unibet.

Ďalšia štatistika, ktorá by stávkari nemala uniknúť, sú vzájomné zápasy. Práve H2H môže dosť prezradiť o tom, ako sa bude zápas vyvíjať. Hoci môže byť hráč rebríčkové lepšie postavený, na svojho súpera nestačil ani v jednom z predchádzajúcich duelov, v tom prípade je potrebné mať sa na pozore. Ani tu by stávkujúcemu nemalo uniknúť, na akom povrchu dotyční hráči spolu skôr hrali. Je jasné, že špičkoví hráči, ktorí sú v rebríčku ATP vysoko, sa spolu stretávajú napríklad aj niekoľkokrát za sezónu (napríklad Djokovic a Federer), pretože spolu na väčšine turnajov zvádza bitky v záverečných kolách, takže sa tu vplyv H2H trochu ruší, keďže z tak veľkého a častokrát veľmi vyrovnaného vzorky zápasu nedá s určitosťou povedať, ako bude zápas prebiehať. Avšak u nižšie postavených hráčov môže mať a často má táto štatistika veľkú váhu.

Tým sa dostávame k veľmi přeceňovanému atribútu, na ktorý predovšetkým začínajúcich a neskúsení stávkari veľa spoliehajú. Je ním postavenie v rebríčku. To totiž môže byť koľkokrát veľmi skresľujúce, hráč sa môže vracať po zranení, preto je jeho postavenie horšie ako ktoré by zodpovedalo jeho schopnostiam alebo za sebou môže mať hráč obdobie s horšou formou, a hoci kvalitatívne je na tom lepšie ako jeho súper, môže na neho byť kurz vyšší ako na súpera, ktorý je lepšie postavený. Samozrejme, aj postavenie v rebríčku je potrebné pri analýze zápasu sledovať, avšak dôraz na neho kladený by mal mať iba obmedzenú mieru.

Ak ste nestihli staviť vybraný zápas pred jeho začiatkom, môžete to napraviť počas live stávok, ktoré sú obzvlášť u tenisu veľmi obľúbené. Častokrát sa stáva, že favorit zápasu stratí ako prvý svoj servis a kurz na jeho výhru letí okamžite nahor. A práve toho možno ľahko využiť, pretože zatiaľ čo by stávka pred zápasom na hráča s malým kurzom príliš veľkú hodnotu nemala, pri live stávkovanie, kedy sa treba favorizovanému hráči nemusia podariť vstup do stretnutia už je kurz oveľa lákavejšie.

 

Autor: bet-ua.com

H2H stávky

Head to head stávky sa v poslednej dobe stali veľmi populárne. Hoci tento spôsob stávkovanie kladie vyššie nároky na stávkara čo sa týka informovanosti, vysoké kurzy, ktoré tieto príležitosti ponúkajú určite stojí za to.

Ak som spomenul, že tento spôsob stávkovanie kladie vysoké nároky na informovanosť, vedzte, že to tak skutočne je. Pre správny tip je totiž potrebné správne zanalyzovať hneď dve stretnutia, keďže súperovi, na ktoré podávate stávku, spolu vlastne nehrajú, hrajú s inými súpermi a počet gólov strelený práve iným súperom sa počíta do virtuálneho skóre sázeného zápasu. Hoci to vyzerá zložito, realita je iná a ak sa naučíte v týchto vodách chodiť, stanú sa pre vás tieto príležitosti veľmi lákavým tovarom. Tento koncept sa prvýkrát objavil pri stávkovanie na dostihy a čoskoro sa stal veľmi obľúbeným a rozšíril sa prakticky do všetkých športov, kde je tento princíp možné uplatniť. Či už sa teda jedná o hokej, futbal alebo motoristický šport, tu všade sa stávkami head to head môžeme stretnúť.

Čo sa týka kolektívnych športov a športov, kde víťazí celok s väčším počtom bodov alebo gólov, obrovskou výhodou H2H stávok je, že vás môžu zaujímať len útočné zručnosti vami vybraného celku. Nezáleží totiž na konečnom výsledku stretnutia, ale len na tom, koľko bodov či gólov vsadený celok dá. U head to head stávok totiž súperí s celkom, proti ktorému v skutočnosti nehrá a tak na obdržanom množstvo gólov a bodov nezáleží. Preto je veľmi dôležité, okrem správneho odhadu útočných schopností celku tiež dobre posúdiť kvalitu obrany súpera. Všeobecne platí, že je lepšie vsádzať na celok s výborným útokom, ktorý síce hrá proti lepší obrane, než spoliehať na veľmi zlú obranu súpera, ktorú môže niekoľkokrát pokoriť len nadpriemerný útok.

Ďalšie odvetvia, kde sú stávky H2H veľa populárny, je motorizmus. Tu je možné vsádzať na jazdca, že skončí v rovnakom závode lepšie ako iný jazdec, napríklad aj z rovnakého tímu. Práve táto pridaná hodnota týchto stávok potom dopomáha aj k väčšiemu zážitku pri fandenie, keďže ide určite o zaujímavejší stávku než samotná stávka na jedného jazdca a jeho konečné umiestnenie v preteku. Niektoré stávkové kancelárie navyše ponúkajú vo svojej ponuke možnosť H2H medzi jazdcami formuly 1 nielen v jednotlivých pretekoch, ale aj v celkovom poradí celého ročníka. Hoci stávkar teda budem musieť na výsledok čakať celú sezónu, ako už bolo napísané, na tieto príležitosti sa veľakrát vypisujú tak lákavé kurzy, že sa oplatí na výsledok si počkať. Vyskúšať si to môžete napríklad u stávkovej kancelárie Betclic.

Ako zaujímavosť možno spomenúť aj možnosť využitia tohto spôsobu stávkovanie aj u tenisu. Stávkové kancelárie totiž ponúkajú aj možnosť stávky, kto zo súperov vypadne na turnaji skôr a napríklad u Grand Slam, ktoré trvajú dva týždne, sú tieto stávky tiež veľmi zaujímavé. V neposlednom rade sa môže jednať aj o golf. Hoci je teda nutné poznať informácie o viac tímoch a atribútoch, vysoké kurzy stávok head to head sú lákavé a minimálne skúsiť by tento druh stávkovanie mal asi každý stávkar. A kto vie, možno sa mu H2H tak zapáči, že u neho aj zostane.

 

Autor: bet-kz.com

Mýty v kurzovom stávkovani

Hoci by oblasť kurzového stávkovania mala byť miestom obrovského povedomia, znalosti matematiky a dobrých stávkových stratégií, stále sa tu ešte nájde miesto pre mýty, ktorým dosť stávkarov stále verí. V dnešnom článku si niektoré z nich predstavíme.

Musí vyhrať, inak …

Jeden z najrozšírenejších mýtov v kurzovom stávkovani. Celok, ktorý sa pohybuje na hranici zostupu alebo tím, ktorému chýba jediná výhra k tomu, aby sa umiestnil na pozíciu zaisťujúce európske poháre v budúcej sezóne, musí nasledujúci zápas predsa vyhrať. Veď majú výbornú motiváciu. Toto, hoci logické, uvažovanie, skrýva niekoľko háčikov. Áno, motiváciu majú tieto celky skvelú, v prípade výhry môžu dosiahnuť určitého cieľa, to však neznamená, že predchádzajúce zápasy hráči len odchodili, aj v nich predsa museli hrať naplno. To, že teda potrebujú výhru, automaticky neznamená, že sa ich hra oproti predchádzajúcim zápasom zlepší o niekoľko úrovní, čo si stávkari často myslia.

Motivácia je skvelá vec, ktorá športovcom určite pomáha, ale nie je tiež radno zabúdať na tlak, ktorý s ňou súvisí. Pokiaľ si teda napríklad povieme, že celok vyhrá, pretože im výhra zaistí záchranu v súťaži, nesmieme zabudnúť tiež to, čo sa stane, keď celok nevyhrá. Teda zostup. Ak sa navyše myslenie hráča uberá skôr týmto smerom, smerom, čo sa stane, keď to nevyjde, máme zrazu z pozitívnej motivácie negatívny tlak, ktorý môže aj veľkým hráčom zviazať ruky a nohy. Argument vyhrajú, pretože musia vyhrať, teda do kurzového stávkovania nepatrí.

Existujú systémy, ktoré dlhodobo zarábajú

O existencii stratégií, pri ktorých ani nie je potrebné poznať všetky detaily zápasov, ktoré sadíme, je dodnes presvedčených mnoho stávkarov. Zázračný systém, ktorý zarába veľa peňazí a pozná ho len veľmi malý okruh tipujúcich. Aj tento mýtus je však nezmysel. Je síce možné za pomocou určitých systému a veľkej dávke šťastia byť krátkodobo v plusových položkách, ale tu sa bavíme o dlhodobom zárobku a tu sa už bez kvalitných informácií a flexibilite systémov, ktoré používate, nezaobídete.

Mnohí začínajúci stávkari si myslia, že narazili na svätý grál, keď sa dozvedia o systéme martingale, teda navyšovanie stávok po každej prehratej hre. Tento systém je však veľmi nebezpečný a pri zlom zaobchádzaní môžete prísť aj o celý kapitál. Napriek tomu sa však nájde veľký počet tipérov, ktorí na túto stratégiu nedajú dopustiť.

Čakanie na “veľkú trefu”

Ak patríte medzi tú skupinu stávkarov, ktorí s obľubou vsádzajú takzvanej “plachty” a ste presvedčení, že raz to jednoducho musí vyjsť, vedzte, že rozhodne nemusí. V prípade, že tieto tikety vsádzate ako akovky, je síce s každým pridaným zápasom na tiket výhra väčšie, ale zároveň sa zväčšuje riziko, že aspoň jedna z príležitostí nevyjde. Čakanie na životné tiket je doménou predovšetkým začínajúcich tipérov, ktorí sú plní ilúzií o ľahkom zárobku.

Pokiaľ sa v kruhoch kurzového stávkovania pohybujete dlhšie, iste ste pochopili, že na to, aby ste boli v dlhodobom horizonte v kladných číslach, je potrebná tvrdá práca. Samozrejme nie fyzická, ale práca sa zisťovaním informácií, hľadanie noviniek a tak ďalej. A možno prvým krokom k tomu, aby ste svoje zisky zväčšili, je prestať veriť populárnym stávkarským mýtom.

Autor: bet-by.com

Internetové peňaženky Skrill a Neteller

Veľkú obľubu u stávkarov si v poslednej dobe získali internetovej peňaženky. Hoci v tomto rybníku pláva mnoho rýb, do popredia vystupujú tie dve vôbec najväčšie, Skrill a Neteller. Poďme si ich teda predstaviť.

Internetová peňaženka Neteller pôsobí na trhu už od roku 1999 a prakticky okamžite po svojom nástupe sa zaradila medzi lídrov v oblasti internetových platieb. Založenie účtu v tejto spoločnosti je zadarmo a po registrácii môžete požiadať aj o platobnú kartu. Veľkou výhodou neteller je predovšetkým rýchlosť, s ktorou môžete s peniazmi hospodáriť. Stávkara však bude najviac zaujímať, či ak sa pri prevode peňazí z Neteller na svoj hráčsky účet platí nejaký poplatok. Nie, drvivá väčšina stávkových kancelárií, medzi nimi napríklad Fortuna, ponúkajú túto službu zadarmo a bez poplatkov. Aj tu si zákazníci veľmi chvália rýchlosť, s ktorou peniaze na účet dorazí.

To, že Neteller svojim klientom ponúka aj najvyššiu možnú bezpečnosť iste netreba hovoriť, to je samozrejmosťou. V prípade, že by ste si chceli výhru poslať späť na účet u Neteller, je transakcia opäť bez poplatkov. Ovšem doba než sa táto požiadavka vybaví môže činiť od 2 do 60 hodín. Ak by ste si radi poslali peniaze z Neteller na svoj bežný účet, tu už sa poplatku bohužiaľ nevyhnete. A keďže poplatok môže činiť až 7,5 Euro, iste veľa ľudí napadne ako sa tomuto poplatku vyhnúť. Napríklad neposielať peniaze z hráčskeho účtu k neteller, ale rovno na svoj bežný účet. Hoci je vyššie spomínaného poplatku vysoká, pri celkovom hodnotení neteller prevažujú predovšetkým klady v podobe rýchlosti, jednoduchosti a tiež bezpečnosti.

Druhým gigantom na poli internetových peňaženiek je Skrill. Ten ponúka podobné služby ako Neteller. Rovnako ako u tejto internetovej peňaženky, môžete aj u Skrill posielať svoje peniaze na hráčsky účet bez poplatkov. Bez poplatkov je môžete posielať aj opačným smerom. Hoci sa síce aj tu platí poplatok za prevod na bežný účet, ten nedosahuje také vyššie ako u jeho konkurenta, tu činí 3,95 Eur. Na založenie účtu u Skrill vám stačí iba emailová adresa a heslo.

U Skrill je prílišná jednoduchosť možno až na škodu, pretože to ide na úkor bezpečnosti, čo sa v poslednej dobe snaží táto internetová peňaženka dohnať. Rovnako ako Neteller ponúka tiež oficiálny mobilnú aplikáciu, z ktorej môžete svoj účet spravovať. Veľkým kladom je tiež fakt, že u Skrill je jednou z mien, ktorú možno používať, tiež česká koruna a s tým súvisiace česká zákaznícka podpora. Mien, ktoré sú k dispozícii, je však niekoľko a využívať môžete tú, ktorá sa vám práve hodí.

Práve posledný menovaný klad Skrill, je u Neteller najväčšou slabosťou. Neteller totiž stále nemá českú lokalizáciu a českú korunu by ste medzi 19 menami, ktoré má táto internetová peňaženka k dispozícii, hľadali márne. S tým samozrejme súvisí aj chýbajúca zákaznícka podpora. Obe peňaženky ponúkajú v podstate totožné služby len s trochu rozdielnymi poplatky, ale práve chýbajúce česká lokalizácia u neteller, vyšvihla u nás na výslnie Skrill. Ale kto vie, možno sa za nedlho dočkáme aj u neteller českej koruny a preteky o najlepší internetovú peňaženku u nás budú môcť opäť pokračovať.

Autor: bet-arm.com