Category Archives: Stávkovanie

Kríza Plzne nebude trvať večne

Základná časť najvyššej hokejovej ligy u nás má za sebou už prvé štvrtinu. Nikto z celkov však nemá horší vstup do ročníka ako Plzeň, tretí celok minuloročnej sezóny. Je možné, že sa škodovka na víťaznú vlnu z minulého ročníka nevráti a skutočne bude tento rok bojovať o udržanie sa v hlavnej súťaži?

Iba jedno jediné víťazstvo po základnej hracej dobe si pripísali Plzenskí hokejisti v prvých štrnástich zápasoch a okupujú poslednú priečku tabuľky. Na dostrel sú iba už niekoľko mesiacov sa trápiaci Pardubice, Karlovy Vary a Zlín. Čo je však príčinou totálneho kolapsu silného tímu Plzne? Ako iste športovci aj športoví fanúšikovia vedia, veľmi dôležitým faktorom je sebavedomie. To, čo momentálne škodovke chýba asi najviac. Po nevydarených dvoch alebo troch zápasoch, prestanú vychádzať veci, ktoré predtým vychádzali tak nejako sami. Hráči si prestanú veriť a veľká šnúra prehier je na svete. Asi nikoho neprekvapí, že po takto tragickom vstupe do sezóny Plzeň už odvolala trénera a kormidla sa ujal sám Martin Straka, bývalý hráč Plzne.

Čo je však na tejto situácii zaujímavé z pohľadu stávkara, sú kurzy, ktoré teraz bookmakeri na Západočeský celok vypisujú. Iste, forma celku je veľmi zlá, avšak kvalita v tíme rozhodne je, veď po minulej úspešnej sezóne k výraznejším zmenám nedošlo a minimálne jadro tímu zostalo bez zmien. Nedá sa teda príliš očakávať, že by sa kvalita celku neukázala a tak silný celok ako je Plzeň sa potácal na dne ligovej tabuľky až do konca súťaže. Čoho samozrejme možné využiť. Momentálne sú na plzenskej hokejistami vypisované slušné kurzy aj v prípade, že hrajú na domácom klzisku, kde vždy bývali veľmi silní. Väčšina odborníkov sa domnieva, že aj vďaka príchodu Martina Straky na lavičky Škody, pôjde výkonnosť hore a príliš veľa prehier na domácom ihrisku už pri Plzni neuvidíme. Kurzy, ktoré ponúka napríklad Fortuna sú navyše pre stávkarov lákavé.

S očakávaných príchodom lepšej formy a stabilnejších výkonov možno spojiť aj stávky podporné, napríklad počet strelených gólov v stretnutí Plzne. Škoda momentálne disponuje jedným z najhorších útokov čo do počtu nastrieľaných gólov v lige, avšak ako už bolo viackrát spomenuté, kvalita v celku rozhodne je, a takéto výkony nepotrvajú večne. Plzeň začne strieľať bránky, bude je samozrejme aj dostávať, ale to je práve chvíľa, kedy je treba to využiť a vsádzať na počet gólov v zápase. Aj experti českej televízie sa domnievajú, že Plzeň je momentálne ako spiace lev a až sa prebudí, pôjdu jej výkony nahor. Ale medzičas, než na nej začnú byť aj zodpovedajúce kurzy, možno využiť na zvýšenie kapitálu správnym rozmiestnením stávok na tento celok, či podporných stávok. Viac: bet-ge.com

Mladé pušky vyčíňa v NHL

Nový ročník zámorskej NHL nám začal a s ním do súťaže vlietli aj noví, mladí hráči, ktorí prekypujú talentom. Najväčšia pozornosť je upriamená samozrejme na dva najvyššie postavené hráčov posledného draftu Patricka Laineho a Austina Matthewsa. Treba podotknúť, že nie bezdôvodne.

Jednička posledného draftu Austin Matthews sa vrútil do najprestížnejšej ligy na svete ako uragán. Hneď pri svojom prvom vystúpení dokázal streliť štyri góly a stal sa hlavnou hviezdou večera. Aby aj nie, veď taký štart do ročníka nemala žiadna z posledných jedničiek draftu za niekoľko desiatok rokov. Pozornosť púta však aj jeho sok, ktorého si z druhého miesta vybral Winnipeg Jets, Patrick Laine. Ten mal po štyroch zápas na konte štyri góly a jednu asistenciu. Práve streleckého apetítu oboch hráčov by sa malo využiť pri stávkovanie na strelca gólov. Keďže sa stále jedná o nováčikov, ktorí sú navyše veľmi mladí, kurzy sú veľmi lákavé a nemožno ich prehliadať.

Kurzy na strelenie gólu u Patricka Laineho sa pohybujú okolo hodnoty 3,5, čo je u hráča, ktorý má na začiatku sezóny priemer takmer bránku na zápas kurz naozaj málo vídaný. A sú tu aj ďalšie dôvody, prečo pravidelne tohto strelca skúšať. Dôležité je, aké má hráč postavenie v klube. Počas ročníka sa samozrejme Fin môže stretnúť so slabším obdobím a môže zostavou cestovať tam a späť, ale momentálne mu patrí pozícia v elitnom útoku Winnipegu. To teda znamená, že hráč pravidelne nastupuje aj v presilovkové formáciu a šanca, že teda v zápase dosiahne aspoň jednej bránky sa tým zvyšuje. Mnohí noví hráči, ktorý do NHL vstupujú sa stretávajú tiež s problémom nízkeho sebavedomia, skrátka si neverí, že môžu v už tak nízkom veku na NHL mať. Tu je ďalšia výhoda výřečného Laine, ktorý tesne po drafte tvrdil, že to mal byť práve on, kto mal ísť z prvej pozície a nie jeho kolega Matthews. Sebavedomie a ani um teda mladému Fínovi nechýba a pravdepodobne ho čaká veľmi úspešná budúcnosť. Ovšem prečo nevyužiť prítomnosti a nevsádzať Laine ako strelca gólu už teraz, keď sú navyše tak skvelé kurzy?

Podobný prípad je aj Austin Matthews. Na neho sa síce kurzy pohybujú o trochu nižšie, konkrétne okolo 3,2, napriek tomu však v tomto tipe možno nájsť hodnotu. Matthews zvolil trochu netradičné cestu, ako sa dostať do NHL. Nehral univerzitnej ligu v Amerike, kde je prakticky každý hráč pod drobnohľadom skautov, ale namiesto toho si už vo veľmi mladom veku vyskúšal kvalitné švajčiarskou ligu. Spätne možno povedať, že toto rozhodnutie bolo veľmi správne. Už tu sa totiž mohol stretávať a stretávať s oveľa staršími hráčmi, od ktorých zbieral skúsenosti, ktoré teraz úročia v NHL. Rovnako ako u jeho fínskeho kolegu sa aj u Matthewsa očakáva veľmi úspešná kariéra. Už len fakt, že nazbieral počas prvých piatich zápasov hneď osem bodov hovorí za veľa.

Predsezónne prognózy zámorskej NBA

Za niekoľko málo dní začína nový ročník zámorskej NBA, teda najlepšie basketbalové ligy na svete. Dokážu clevelandští kavalieri obhájiť titul z minulého roka, alebo si trón vezme späť partia okolo Stepha Curryho? A čo ostatné tímy, prehovorí aj oni do boja o post šampióna?

Vlaňajší ročník ponúkol hneď niekoľko príbehov, ktoré pritiahli fanúšikov k obrazovkám a nepustili ich odtiaľ až do poslednej sekundy. Jeden z historických príbehov napísali už v základnej časti hráči Golden State Warriors, ktorý prekonali dlhoročný rekord party okolo legendárneho Jordana a preleteli základnú časť s bilanciou 73 výhier a púhych deviatich porážok. Veľmi dlhú dobu sa tvrdilo, že bývalý rekord Chicaga 72-10, je neprekonateľný, vlaňajší ročník ukázal, že to tak nie je. Rovnako ako ukázal, že Cleveland nie je prekliaty. LeBron James dotiahol Cavaliers až k vytúženému titulu, keď vo famóznej finálovej série dokázal Cleveland otočiť stav 1: 3 na zápasy. Rovnaký počin okrem iného dokázali Golden State vo finále konferencie proti skvele hrajúci Oklahome.

Práve Oklahoma a Golden State boli nejprobíranější celky pred začiatkom novej sezóny, a to vďaka prestupu superstar Kevina Duranta do Golden State. Prestup, ktorý sa nečakanosti a veľkoleposťou dá porovnávať azda len s Jamesovým prestupom do Miami Heat pred niekoľkými rokmi, síce stál Warriors niekoľko hráčov, na čele s výborným pivot Andrew Bogut, ale ich palebná sila je napriek tomu neuveriteľná. Tím má pre tento rok vo svojom strede práve Durant, vlaňajšieho MVP súťaže Curryho a výborného strelca z diaľky Thomsona. Ako X-faktor môže slúžiť skúsený Andre Iguodala. Nie je teda pochýb, že minuloročný porazený finalista je pre tento rok jasne najväčším favoritom súťaže. Ak si tím správne sadne, bude veľmi ťažké ho zastaviť.

Finálový súper Golden State z minulého roka Cleveland žiadne veľké meno nepriviedol. Jadro tímu zostalo nezmenené a bude sa teda ďalej spoliehať predovšetkým na výkony LeBrona Jamesa a skvelého rozohrávača Kyrieho Irvinga. Ďalší tím, ktorý by mohol zasiahnuť do boja o titul je, ako už každoročne, San Antonio. To však cez leto prišlo o veľmi skúseného Tima Duncana, ktorý ukončil kariéru. Celok vedený Gregom Popovichem však neradno nikdy podceňovať. Podceňovať nemožno ani Oklahomu, ktorá síce prišla o Kevina Duranta, avšak stále má vo svojom strede rozohrávača Westbrook, od ktorého sa očakáva, že tím opäť dostane do play off.

Všeobecne sa teda predpokladá, že tento rok bude opäť súbojom Golden State s Clevelandom. Warriors cez leto značne posilnili a budú si iste chcieť vziať trón pre šampióna späť. Od obhajcov titulu sa dá očakávať vlažnejší základnú časť s postupnou gradáciou výkonu ako tomu bolo minulý rok. Že by do boja o titul zasiahol niekto iný sa aj podľa vypísaných kurzov stávkových kancelárií príliš nepočíta.

Turnaj majsteriek

Koniec tenisové sezóny je tu a s ním aj celé vyvrcholenie tohto ročníka. Turnaj majsteriek v Singapure, ponúkne bitky najlepších tenistiek tohto roku. Medzi nimi je i českej zástupkyne Karolína Plíšková. Vystrieda tak svoju krajanku Petra Kvitova, ktorá sa turnaja pravidelne zúčastňovala v minulých ročníkoch.

Pri absencii Sereny Williamsovej je najväčšou favoritkou turnaja Nemka Kerberová. Avšak ako nám už niekoľkokrát ženský tenis dokázal, nie je tu nič jasné. Hoci mala Nemka perfektné rok a vyhrala niekoľko turnajov, môže sa na konci ročníka prejaviť únava z náročného programu. Možno tiež tlak, ktorý Kerberová teraz cíti zo strany fanúšikov i médií, je o niečo väčší, než na ktorý bola zvyknutá skôr. A kto vie? Trebárs prekvapí aj Karolína Plíšková, ktorá je turnaji majsteriek vôbec prvýkrát a bude to práve ona, kto bude oslavovať titul. Zabudnú nesmieme ani na ostatné hráčky, treba skvelú Rumunku Halepovou.

Červená skupina

Všeobecne sa predpokladá, že práve z červená skupiny vzíde následná víťazka turnaja. Okrem spomínanej Kerberovou a Halepové, je tu tiež Slovenka Cibulková, ktorá prežila taktiež skvelý rok a pomaly sa vracia do svojej bývalej formy, a potom tiež Madison Keysová. Práve štýl tejto hráčky by mohol na Cibulková platiť, keďže Američanka je zvyknutá útočiť a dostávať svoje súperky pod tlak. Mnohými je teda táto mladá hráčka považovaná za čierneho koňa turnaja a navyše je na jej víťazstvo veľmi lákavý kurz, ktorý ponúka napríklad stávková kancelária Betclic. Ak bolo spomenuté, že favoritkou turnaja je Nemka Kerberová, nesmieme tiež ovšem zabudnú na to, že napríklad s Rumunku Halepovou má zápornú bilanciu vzájomných zápasov 3: 4. Navyše Halepová už dokázala jednu sokyňu na turnaji poraziť (v čase písania tohto článku porazila Halepová 2: 0 na sety Keysová).

Biela skupina

Biela skupina je o poznanie slabší ako skupina červená, napriek tomu sa však aj tu nachádzajú skvelé tenistky. Ako prvé je potrebné spomenúť našej Karolínu Pliskova, ktorá sa po skvelej sezóne prvýkrát pozrie aj na turnaj majsteriek. A šanca dostať sa zo skupiny navyše rozhodne nemá malé. Jej útočný štýl by mohol robiť problémy ako Polc Radwanska, tak tiež Svetlane Kuznětsovové, ktorá sa na turnaj prebojovala na poslednú chvíľu a mohla by sa tak prejaviť aj únava z ruskej hráčky z posledných týždňov, kedy zohrala veľa veľmi náročných zápasov. Štvrtou tenistkou v tejto skupine je potom Španielka Muguruzaová. Jej forma z posledných týždňov je však veľmi zlá, veď na posledných piatich turnajoch, ktorých zúčastnila, dokázala vyhrať maximálne dva zápasy za sebou. Áno, dostala sa síce dvakrát do štvrťfinále, ale od hráčky, ktorá je vo svetovom rebríčku na šiestom mieste sa očakáva predsa len o niečo viac. Uvidíme teda, ako celý turnaj bude prebiehať a ako si pri svojej premiére povedie Karolína Plíšková, ktoré samozrejme budeme priať úspech.