Česká prvá futbalová liga, FK Teplice – Sparta Praha, 7. augusta

FK Teplice – Sparta Praha, 1. kolo českej najvyššej súťaže, 7. augusta od 19.00 SELČ.

 index
Tip: Remíza.

Sparta má za sebou neúspešnú kvalifikáciu o milionársku súťaž a zrejme si bude chcieť napraviť reputáciu. Proti húževnatému súperovi to ale pôjde ťažko, na podobné duely musíte mať lepšie formu, než akú predviedli zverenci kouča Ščasného proti Bukurešti. Teplickým sa navyše podarilo vyplieniť Juliska, keď porazili v prvom kole tuzemskej najvyššej súťaže pražskú Duklu 1:0.

Sparta pre zmenu porazila Slovácko 3: 2, divoký zápas ale doviedla do víťazného konca len s veľkým šťastím. Veľkú motiváciu proti Sparte budú mať určite aj jej niekdajší hráči – v zostave domácich sa podľa všetkého objaví Grigar alebo Krob, ktorí majú za sebou relatívne krátke letenske angažmá.

Posledné zápasy? Z pätice duelov ovládla Sparta “len” dva, ďalšie dva skončili remízou a pred dvoma rokmi, konkrétne v máji 2014, sa zo zisku troch bodov radovali Tepličtí. Aj preto nie je v tomto zápase nič dané dopredu, priemer gólov, ktoré v tomto dueli padnú za posledné roky, tiež nedosahuje závratných výšin.
Sparta vlani na jeseň porazila Teplice rozdielom triedy, to ale v jej drese ešte žiaril Ladislav Krejčí. Terajšia zostava Letenských je dosť odlišná. Sparte by sa možno mohol vypomstiť systém hry na tri beky, ktorý presadzuje kouč Ščasný – zatiaľ to proste svoje ovocie toľko nenesie. Mínusom je aj psychická nepohoda v tíme, po hlúpom vylúčení Brabca totiž Pražania prehrali s Rumunmi odvetu v predkole Champions League. Ambície Sparty na titul v tohtoročnej sezóne nie sú rozhodne nemožné, ale bude za tým dlhá cesta plná odriekania. Súperom je Plzeň či znovuzrodená Slavia. Ovšem zápasy, ktoré hráte s odvekým rivalom na jeho ihrisku, určite nie sú nijako jednoduché!
Rate the review