H2H stávky

Head to head stávky sa v poslednej dobe stali veľmi populárne. Hoci tento spôsob stávkovanie kladie vyššie nároky na stávkara čo sa týka informovanosti, vysoké kurzy, ktoré tieto príležitosti ponúkajú určite stojí za to.

Ak som spomenul, že tento spôsob stávkovanie kladie vysoké nároky na informovanosť, vedzte, že to tak skutočne je. Pre správny tip je totiž potrebné správne zanalyzovať hneď dve stretnutia, keďže súperovi, na ktoré podávate stávku, spolu vlastne nehrajú, hrajú s inými súpermi a počet gólov strelený práve iným súperom sa počíta do virtuálneho skóre sázeného zápasu. Hoci to vyzerá zložito, realita je iná a ak sa naučíte v týchto vodách chodiť, stanú sa pre vás tieto príležitosti veľmi lákavým tovarom. Tento koncept sa prvýkrát objavil pri stávkovanie na dostihy a čoskoro sa stal veľmi obľúbeným a rozšíril sa prakticky do všetkých športov, kde je tento princíp možné uplatniť. Či už sa teda jedná o hokej, futbal alebo motoristický šport, tu všade sa stávkami head to head môžeme stretnúť.

Čo sa týka kolektívnych športov a športov, kde víťazí celok s väčším počtom bodov alebo gólov, obrovskou výhodou H2H stávok je, že vás môžu zaujímať len útočné zručnosti vami vybraného celku. Nezáleží totiž na konečnom výsledku stretnutia, ale len na tom, koľko bodov či gólov vsadený celok dá. U head to head stávok totiž súperí s celkom, proti ktorému v skutočnosti nehrá a tak na obdržanom množstvo gólov a bodov nezáleží. Preto je veľmi dôležité, okrem správneho odhadu útočných schopností celku tiež dobre posúdiť kvalitu obrany súpera. Všeobecne platí, že je lepšie vsádzať na celok s výborným útokom, ktorý síce hrá proti lepší obrane, než spoliehať na veľmi zlú obranu súpera, ktorú môže niekoľkokrát pokoriť len nadpriemerný útok.

Ďalšie odvetvia, kde sú stávky H2H veľa populárny, je motorizmus. Tu je možné vsádzať na jazdca, že skončí v rovnakom závode lepšie ako iný jazdec, napríklad aj z rovnakého tímu. Práve táto pridaná hodnota týchto stávok potom dopomáha aj k väčšiemu zážitku pri fandenie, keďže ide určite o zaujímavejší stávku než samotná stávka na jedného jazdca a jeho konečné umiestnenie v preteku. Niektoré stávkové kancelárie navyše ponúkajú vo svojej ponuke možnosť H2H medzi jazdcami formuly 1 nielen v jednotlivých pretekoch, ale aj v celkovom poradí celého ročníka. Hoci stávkar teda budem musieť na výsledok čakať celú sezónu, ako už bolo napísané, na tieto príležitosti sa veľakrát vypisujú tak lákavé kurzy, že sa oplatí na výsledok si počkať. Vyskúšať si to môžete napríklad u stávkovej kancelárie Betclic.

Ako zaujímavosť možno spomenúť aj možnosť využitia tohto spôsobu stávkovanie aj u tenisu. Stávkové kancelárie totiž ponúkajú aj možnosť stávky, kto zo súperov vypadne na turnaji skôr a napríklad u Grand Slam, ktoré trvajú dva týždne, sú tieto stávky tiež veľmi zaujímavé. V neposlednom rade sa môže jednať aj o golf. Hoci je teda nutné poznať informácie o viac tímoch a atribútoch, vysoké kurzy stávok head to head sú lákavé a minimálne skúsiť by tento druh stávkovanie mal asi každý stávkar. A kto vie, možno sa mu H2H tak zapáči, že u neho aj zostane.

 

Autor: Luboš Řepa