Kanada – Slovensko, MS v hokeji, 14. mája 2016

Kanada – Slovensko, 14. mája 2016 od 19.15 SELČ svk
Tip: Výhra Kanady.


Tu je určite voľba pre každého stávkara skoro jasná a zreteľná. Náš tím sa aj cez to, že turnaj začal naozaj na jedničku, veľmi trápi. To prináša spory medzi hráčmi, fanúšikmi, trénerom a médiami, čo vôbec nikomu na pokoji nepridá. A súperom je tentokrát ten z najsilnejších – Kanada. Naši musí zabrať, ak chcú uhrať štvrťfinále, proti nim je ale teraz silný trojlístok v zložení Fínsko, Kanada, USA. Minimum je poraziť aspoň jedného z nich. Ale Kanada to podľa všetkých papierových predpokladov byť snáď ani nemôže …


Hráči z krajiny javorového listu prechádzajú turnajom ako nôž maslom, sa skóre 25: 4 sú po odohraných štyroch zápasoch jasne najlepší. Bielorusku nadelili hneď osmigólový prídel, hráči ako Taylor Hall, Brad Marchand, Corey Perry alebo Matt Duchene sa triafať do čierneho jednoducho vedia. Kanadský tím prakticky ani nemá slabinu, aj v obrane nájdeme mená ako Tanev, Ceci či Riello. Brankárske duo Pickard – Talbot tiež stojí za to, obaja patria vo svojich kluboch k oporám.


Kanada tento zápas rozhodne nevypustí a bude hrať naplno. Nielen preto, že majú zámorskí hráči stále pred očami – menovite napríklad Perry – súboj v štvrťfinále MS 2012, ktorý skončil víťazstvom našich farieb. Na diaľku totiž súperí s Fínmi o prvé miesto v skupine B. A práve ten, kto túto skupinu ovládne, dostane papierovo slabšieho súpera z “Áčka” – či to budú Švajčiari, Nóri či Kazachovia nie je v tejto chvíli vôbec podstatné. Rozhodne je to priechodnejší súper ako domáci tím, ktorý bude pred diváckou kulisou nažhavený bojovať o medaily.A so Švédmi predsa nikto hrať nechce, že? To isté platí o českom tíme.


Naši by museli veľa zabrať, aby z tohto zápasu niečo vyťažili, šanca je mizivá. Po porážkach s Bieloruskom alebo Nemeckom je šanca na štvrťfinále oveľa menšie, to si uvedomuje nielen zdrvený kouč Cíger.

Rate the review