Mýty v kurzovom stávkovani

Hoci by oblasť kurzového stávkovania mala byť miestom obrovského povedomia, znalosti matematiky a dobrých stávkových stratégií, stále sa tu ešte nájde miesto pre mýty, ktorým dosť stávkarov stále verí. V dnešnom článku si niektoré z nich predstavíme.

Musí vyhrať, inak …

Jeden z najrozšírenejších mýtov v kurzovom stávkovani. Celok, ktorý sa pohybuje na hranici zostupu alebo tím, ktorému chýba jediná výhra k tomu, aby sa umiestnil na pozíciu zaisťujúce európske poháre v budúcej sezóne, musí nasledujúci zápas predsa vyhrať. Veď majú výbornú motiváciu. Toto, hoci logické, uvažovanie, skrýva niekoľko háčikov. Áno, motiváciu majú tieto celky skvelú, v prípade výhry môžu dosiahnuť určitého cieľa, to však neznamená, že predchádzajúce zápasy hráči len odchodili, aj v nich predsa museli hrať naplno. To, že teda potrebujú výhru, automaticky neznamená, že sa ich hra oproti predchádzajúcim zápasom zlepší o niekoľko úrovní, čo si stávkari často myslia.

Motivácia je skvelá vec, ktorá športovcom určite pomáha, ale nie je tiež radno zabúdať na tlak, ktorý s ňou súvisí. Pokiaľ si teda napríklad povieme, že celok vyhrá, pretože im výhra zaistí záchranu v súťaži, nesmieme zabudnúť tiež to, čo sa stane, keď celok nevyhrá. Teda zostup. Ak sa navyše myslenie hráča uberá skôr týmto smerom, smerom, čo sa stane, keď to nevyjde, máme zrazu z pozitívnej motivácie negatívny tlak, ktorý môže aj veľkým hráčom zviazať ruky a nohy. Argument vyhrajú, pretože musia vyhrať, teda do kurzového stávkovania nepatrí.

Existujú systémy, ktoré dlhodobo zarábajú

O existencii stratégií, pri ktorých ani nie je potrebné poznať všetky detaily zápasov, ktoré sadíme, je dodnes presvedčených mnoho stávkarov. Zázračný systém, ktorý zarába veľa peňazí a pozná ho len veľmi malý okruh tipujúcich. Aj tento mýtus je však nezmysel. Je síce možné za pomocou určitých systému a veľkej dávke šťastia byť krátkodobo v plusových položkách, ale tu sa bavíme o dlhodobom zárobku a tu sa už bez kvalitných informácií a flexibilite systémov, ktoré používate, nezaobídete.

Mnohí začínajúci stávkari si myslia, že narazili na svätý grál, keď sa dozvedia o systéme martingale, teda navyšovanie stávok po každej prehratej hre. Tento systém je však veľmi nebezpečný a pri zlom zaobchádzaní môžete prísť aj o celý kapitál. Napriek tomu sa však nájde veľký počet tipérov, ktorí na túto stratégiu nedajú dopustiť.

Čakanie na „veľkú trefu“

Ak patríte medzi tú skupinu stávkarov, ktorí s obľubou vsádzajú takzvanej „plachty“ a ste presvedčení, že raz to jednoducho musí vyjsť, vedzte, že rozhodne nemusí. V prípade, že tieto tikety vsádzate ako akovky, je síce s každým pridaným zápasom na tiket výhra väčšie, ale zároveň sa zväčšuje riziko, že aspoň jedna z príležitostí nevyjde. Čakanie na životné tiket je doménou predovšetkým začínajúcich tipérov, ktorí sú plní ilúzií o ľahkom zárobku.

Pokiaľ sa v kruhoch kurzového stávkovania pohybujete dlhšie, iste ste pochopili, že na to, aby ste boli v dlhodobom horizonte v kladných číslach, je potrebná tvrdá práca. Samozrejme nie fyzická, ale práca sa zisťovaním informácií, hľadanie noviniek a tak ďalej. A možno prvým krokom k tomu, aby ste svoje zisky zväčšili, je prestať veriť populárnym stávkarským mýtom.

Autor: Luboš Řepa