Preview EL: Gent-Tottenham

palermo

Ďalším preview zápasov európskych líg bude duel medzi belgickým Gent a anglickým Tottenhamom. Favoritom je samozrejme anglický tím, avšak je otázkou, akú veľkú dôležitosť Európskej lige budú Spurs prikladať.

Tottenham

V minulom roku si viedol Tottenham veľmi dobre a preto si zaistil pre tento rok základnú skupinu Ligy majstrov. Dokonca aj na žreb mali Spurs pomerne šťastie a v skupine nenarazili na žiadneho európskeho giganta. Avšak ani to nestačilo na to, aby sa Tottenham prebojoval ďalej, a tak skončil na treťom mieste a v jarnej časti sezóny si zahrá iba Európsku ligu. Práve motivácia bude v tomto dvojduelu s Gent hrať veľkú úlohu. Nie je totiž výnimkou, keď anglický celok neberie Európsku ligu príliš vážne a radšej sa sústredí na domácu súťaž. Tieto otázky budí predovšetkým pohľad na tabuľku anglickej Premier League, kde je Tottenham na hranici postupu do európskych pohárov pre budúci rok. Čo sa týka kvality kádra tak tá je samozrejme na ďaleko väčšie úrovni ako u ich belgického súpera, napriek tomu je veľmi ťažké odhadovať, či ak Tottenham bude chcieť dôjsť v Európskej lige čo najďalej a či ak bude mať dostatočnú motiváciu.

Gent

Čo sa týka motiváciu, tak Gent v tomto smere problém rozhodne mať nebude. Belgický celok sa v jesennej časti sústredil predovšetkým na zápasy v Európskej súťaži, čo je dôvodom, prečo sa v lige nachádza až v strede tabuľky s už celkom znateľnou uztrátou na čelo tabuľky. O to väčšiu motiváciu budú mať Belgičania dôjsť čo najďalej v Európskej lige. Ako už bolo spomenuté, kvalitou kádra sa Tottenhamu rovnať nemôže, avšak na domácej pôde je Gent silný a v kombinácii s nízkou motiváciou súpera môže Tottenham zaskočiť. Zlepšiť však budú musieť predovšetkým defenzívne činnosť, pretože v základnej skupine Európskej ligy dostal tento tím trinásť gólov, čo je priemer cez dve bránky na zápas.

Zhrnutie

Všetko bude záležať na motiváciu Tottenhamu. Ak im motivácia schádzať nebude, mala by sa prejaviť väčšia kvalita kádra a anglický celok by mal postúpiť. Ak sa však Tottenham rozhodne sústrediť skôr na ligu, môže Gent svojho súpera zaskočiť a postúpiť.

Rate the review