Preview LM: Sevilla-Leicester

Asi len málo fanúšikov futbalu by neprialo úspech minuloročnej senzáciu Premier League Leicesteri. Tomu sa v osemfinále Ligy majstrov postaví Sevilla. Tradičné zúčastňujem európskych súťaží. Tipovať favorita v tomto dvojutkání je však zložité.

Sevilla

Hoci sa Sevilla v minulom roku umiestnila v domácej lige až na siedmom mieste, mala pre tento rok zaručená základnú skupinu Ligy majstrov, pretože dokázala vyhrať Európsku ligu, kedy v krásnom finále porazila Liverpool. Práve v európskych ligách majú hráči španielskeho celku veľkú motiváciu a dokážu hrať vyrovnanú duely aj proti papierovo silnejším celkom. Nutné však podotknúť, že v posledných rokoch sa im darilo skôr v Európskej lige ako v Lige majstrov. Tento rok sa pokúsi tohto dogmy zbaviť. V základnej skupine skončila Sevilla druhá, v konkurencii tímov ako Juventus alebo Lyon. Druhé miesto znamenalo, že španieli dostanú do osemfinále celok, ktorý skončil vo svojej skupine na prvom mieste. Pokiaľ možno v dvojzápase s Leicesteri aspoň mierne favorizovat Sevillu, je to predovšetkým vďaka ich skúsenostiam sa zápasy v európskych súťažiach. V domácej lige je Sevilla momentálne na peknom treťom mieste za vedúcim Realom Madrid a Barcelonou. Formu má teda Sevilla veľmi slušnú.

Leicester

Nováčik v Lige majstrov sa dokázal hneď pri svojom prvom štarte suverénne dostať zo skupiny, keď už po štyroch kolách bolo jasné, že postúpi ďalej. V domácej lige sa však líškam darí o poznanie horšie. Po minulej famóznej sezóne si na hráča Leicesteri dávajú ostatné tímy väčší pozor, čo je príčina, prečo sa Leicester teraz nachádza v strede tabuľky s veľkou stratou na špici. Ako si nováčik povedie ďalej v Lige majstrov je veľmi ťažké odhadovať. Proti rozhodne hrajú prakticky nulové skúsenosti z podobných zápasov. Avšak kvalita v kádri rozhodne je a navyše ofenzívny sila celku je tiež značná.

Zhrnutie

Ak by v tomto dvojduelu mali rozhodovať skúsenosti, bola by Sevilla jasným favoritom. Uvidíme, ako si Leicester poradí s týmto skúseným tímom. Šanca na postup majú oba celky prakticky rovnaké.

Rate the review