Priateľské medzištátne stretnutia, Česko – Dánsko, 15. novembra

Priateľský zápas vo futbale, Česko – Dánsko, 15. novembra 2016 od 20.30 h SEČ

Tip: Výhra ČR.

cz

Česká reprezentácia zohrá v utorok prípravné priateľský zápas proti Dánsku. Aj napriek nemastné – neslané výkony futbalistov v jesennej časti kvalifikácie však okolnosti hrajú viac do kariet práve českému národnému tímu. Prečo? Pozrime sa na analýzu súpera aj Čechov.

Dáni do Prahy nepriviezli hneď šesť stabilných členov kádra. Ide vo všeobecnosti o hráča, ktorí pravidelne nastupujú v základe. Chýbať bude napríklad Poulsen, Eriksen alebo Kvist. Veľkým otáznikom sú tiež Thomas Delaney a Riza Dumiso, ktorí síce do Prahy prišli, ale zrejme nebude môcť nastúpiť ani jeden z nich. Prvý menovaný má poranenú nohu, druhý má zrejme chrípku. Dánsky kouč sa veľmi živo zaujímal o možnosť prípravné stretnutie zrušiť, čomu pochopiteľne nebolo vyhovené.

Úlohu môžu hrať aj klubové požiadavky – hráča FC Kodaň čaká náročný týždeň vrátane kľúčového zápasu Ligy majstrov proti Portu. Je teda dosť dobre možné, že je dánska reprezentácia nebude smieť využiť naplno.

Český tím ale tiež nebude môcť spoliehať na niektoré stabilné hráča zostavy. Náročné kvalifikačné stretnutie s Nórskom zneschopnilo hneď štyroch hráčov. Späť k svojim materským klubom tak odcestovali stopér Sivok, záložníci Skalák s Hořava a mladý útočník Patrik Schick.

Zatiaľ čo Dáni majú podľa svojich vyhlásení k zápasu skôr skeptický prístup, Česi potrebujú zabrať. Jedna lastovička jar nerobí a hoci sa Čechom proti Nórsku prvýkrát v kvalifikácii podarilo skórovať, bude tu určite veľký tlak na to, aby sa v prípravnom zápase dobre rozohrali a nacvičili si súhru v praxi.

V tomto zápase tipujeme na výhru domácich, ktorí budú mať zrejme oveľa väčší hlad po úspechu. Vzhľadom k predchádzajúcim kvalifikačným duelom, kedy sa Česi strelecky trápili, a vzhľadom na to, že od Dánov sa dá očakávať najskôr len hra na istotu a na to, aby sa nikto nezranil, však neodporúčame skúšať navyšovať kurz ešte stávkou na počet gólov. V tomto prípade teda jasná jednotka – výhra domácich.

 

Rate the review