Stávkovanie na volejbal

Veľké množstvo stávkarov si pod pojmom “kolektívny šport” iste predstaví futbal alebo hokej. A čo taký volejbal? Tento šport zostáva vo tieňov svojich známejších kolegov a práve to je dôvod, prečo by sme tu mohli získať nad stávkovou kanceláriou výhodu.

Ten, kto sa už nejakú dobu pohybuje v prostredí kurzového stávkovania určite vie, že najviac bookmakerov a programov, ktoré určujú vyššie kurzov, sa nachádza pri tých najsledovanejších líg a športov. Práve vďaka tomu, že volejbal je v podstate na okraji záujmu tipujúci verejnosti znamená, že je aj na okraji záujmu stávkových kancelárií. Práve v menej sledovaných ligách a športoch možno nájsť najviac chýb bookmakerov, ktoré je možné využiť a vyťažiť z nich slušný zisk.

Oveľa menej ako v ostatných kolektívnych športoch, ako je napríklad futbal, hokej alebo basketbal, vo volejbale nerozhoduje kvalita jednotlivca. Veľmi dobrý príklad možno uviesť na basketbale, kde je sila jednotlivca veľmi dôležitá a pri jeho absencii rapídne klesá aj šanca na úspech celého tímu. Vo volejbale to tak nie je. K tomu, aby celok získal bod, je potrebná minimálne dvoch hráčov, aj keď sa samozrejme väčšinou zakončuje za pomocou hráčov troch. To je hneď polovica družstva, ktorý je v tej chvíli na palubovke.

Preto je v tomto športe oveľa dôležitejšie ako kvalita jednotlivcov, kvalita a zohratosť celého celku. Ak by ste v tomto pravidle hľadali výnimku, našli by ste ju iba u pozície nahrávača. Ak totiž je jeden hráč dôležitejšie ako iní, je to práca on. Takmer všetky útočné akcie celku prejdú cez tohto hráča a tak je treba veľmi pozorne sledovať, ako kvalitné hráč v ktorom tíme túto úlohu zastupuje. Samozrejme, v prípade kvalitných tímov je na pozícii nahrávača viac alternatív, kde prakticky s výmenou ani nemusí klesať kvalita, napriek tomu je však tento faktor dôležitý.

Mnoho value stávok sa teda nachádza práve tu. Práve vo volejbale totiž môže dobre zohratý tím s kvalitným nahrávačom poraziť aj papierovo oveľa silnejšie celok. Pri správnom odhade a vďaka zistenie aspoň základných informácií o tímoch, ktoré spolu hrajú, je možné zo zápasov na volejbal zložiť veľmi pekný “kombík”. Za nižšiu vklady sa potom iste oplatí vsádzať jednoduché stávky s vyšším kurzom. V tomto prípade však neodporúčame vsádzať viac ako dva zápasy na tiket, aby riziko, že vám zápas s pomerne malým kurzom znehodnotí správne udaný tip na zápas s kurzom oveľa väčším, bolo čo najmenšie.

To, že volejbal nie je práve v čele záujmov tipujúcich, však so sebou nesie aj isté negatívum. A to sú možnosti pri live stávkovanie, ktoré ponúka napríklad stávková kancelária Unibet. Výber možností, na čo sa dá staviť počas rozohraného zápasu rozhodne nedosahuje takých medzí ako populárnejšie futbal alebo hokej. Hoci sa výber počas live stávok na volejbal za posledné roky veľa posunul a niekde je možné vsádzať napríklad bodové či setový handicepy, na tak širokú ponuku, ktorú by sme určite radi videli si budeme musieť ešte nejaký čas počkať.

Autor: Luboš Repa