Vplyv počasia na stávkovanie

Iste sa vám neraz stalo, že vami vsadený zápas dosť ovplyvnilo počasie. Niečo, s čím bohužiaľ nemôžeme nič robiť. Práve preto by sme aj tento zdanlivo nedôležitý aspekt mali mať na pamäti, keď tvoríme tiket.

Najväčší vplyv má počasie tradične na futbal. Dažďom nasáhlé ihrisko je oveľa rýchlejší, loptu rýchlejšie kĺže a hrá tak do kariet útočiacim celkom. Neraz sme videli obrovskú chybu brankára, ktorý nedokázal skrotiť rýchly loptu na premočené trávniku a dostal tak lacný gól. Ovšem je potrebné dať pozor na to, ako husto prší. Keďže sa totiž jedná o veľmi hustý a intenzívnej dážď, ihrisko nasiakne príliš a získa tak opačné vlastnosti než v prvom prípade. Teda lopta sa bude v kalužiach neočakávane zastavovať a možnosti pre kombinačný a útočný futbal budú minimálne. V tomto prípade platí, že v takýchto zápasoch príliš veľa gólov nepadá.

Vplyvu počasia sa však nevyhneme aj v tenise. Tam sa síce za dažďa nehrá, ale práve to môže byť dôležitý aspekt, ktorý rozhodne o víťazovi. V medzičase, kedy sa čaká, až prestane pršať, sa totiž môže vrátiť do pohody, ako psychické aj fyzické, momentálne Betclic apostas prehrávajúcej hráč, ktorý naberie síl k následnému obratu. Pokiaľ má za sebou hráč náročný program z predchádzajúcich kôl a nastupuje proti evidentne čerstvějšímu súperovi, môže mu dážď opäť pomôcť k nabratie síl, zatiaľ čo jeho protivníka utlmí z eufórie. Vplyv počasia je teda nutné sledovať aj u športov, s ktorými zdanlivo nemá nič spoločné.

Ďalším športom, kde počasie ovplyvňuje priebeh a dosť možno aj výsledok súboja je americký futbal. V našich končinách nie príliš obľúbený a stávkovanie, ale napriek tomu sa v ponukách stávkových kanceláriách objavujúce. Tu môže a bude mať vplyv napríklad silný vietor, ktorý znevýhodní celky, ktoré sa spoliehajú na dlhú rozohrávku. Dážď v kombinácii s Vietor navyše rozhodne ovplyvní výkon kľúčového hráča tímu, quarterbacka, ktorý môže mať problémy s presnými pasmi, ktorý jeho celok k víťazstvu potrebuje. Vplyv počasie je teda nespochybniteľný a pri tvorbe analýzy by mali stávkari dbať aj na tento častokrát zabudnutý aspekt. Read more info

Rate the review