Bezrizikové stávky v kurzovom stávkovanie

Aj v kurzovom stávkovanie sa nájde spôsob, ako minimalizovať riziko straty finančných prostriedkov až takmer k nule. Stačí len byť dobrý počtár a mať založené niekoľko účtov u rôznych stávkových kancelárií.

Ak v oblasti kurzového stávkovania nie ste úplný začiatočník, iste ste už počuli alebo čítali o spôsobe stávkovanie, kedy podávate stávky na obaja zo súperiacich hráčov či celkov. Hoci sa to môže javiť ako nezmysel, pri bližšom preskúmaní vám iste dôjde výhodnosť tohto systému.

Tikety samozrejme nepodávate pri jednej stávkovej kancelárie, v tom prípade by to ani nemalo cenu a boli by ste v strate. Svoje stávky tak podávate vždy u stávkovej kancelárie, ktorá má na danú príležitosť najvyššej vypísaný kurz. Ideálny šport na tento typ stávkovanie je tenis. Tu sú len dva možný výsledky, buď výhra jedného alebo druhého tenistu. Uplatniť tento systém je však možné aj u stávok na basketbal, kedy sa remíza nestáva tak často ako u iných kolektívnych športov. Uvedieme si príklad:

Tenisový zápas medzi Wawrinkom a Del Potrom. Stávková kancelária Unibet vidí outsidera vo Wawrinka a vypíše na neho kurz 2,25. Ovšem stávková kancelária Betclic vidí naopak outsidera v Del Potro a vypisuje na neho kurz 2,10. Ako je zrejmé, ak vsadíte na obe tieto príležitosti u iných sázkovek, budete vždy v pluse. V prípade stávky za 10 Eur na oba hráča, by výhra u Wawrinka činila 2,25 Eur a u Del Potra potom 1 Euro.

Jedná sa samozrejme o minimálny zisk, pretože bola vsadená čiastka dosť nízka. Ak by sa potom vsadenej sumy počítali v tisícoch, zisk by bol samozrejme tiež oveľa väčšia. Jedná sa teda o skutočne zaujímavý systém, ktorého asi jedinou nevýhodou je nutnosť mať založené veľa účtov u rôznych stávkových kancelárií. Odmenou je potom však takmer nulové riziko pri nájdenie správnej športové príležitosti, kedy sa vypísané kurzy na výhru u rôznych sázkovek veľa líšia.

 

Autor: Luboš Řepa